بیزینس اینسایدر:

"باراک اوباما" از رویارویی مستقیم با ایران می‌ترسد

ایران

وبگاه خبری "بیزینس اینسایدر" در مطلبی به حادثه ادعایی هدف‌قرارگرفتن موشکی ناوشکن آمریکایی از سوی نیروهای انصارالله یمن در تنگه "باب المندب" و نوع واکنش دولت آمریکا به این رویدارد پرداخت.

به گزارش «نسیم آنلاین»، وبگاه خبری «بیزینس اینسایدر» در مطلبی به حادثه ادعایی هدف‌قرارگرفتن موشکی ناوشکن آمریکایی از سوی نیروهای انصارالله یمن  در تنگه «باب المندب» و نوع واکنش دولت آمریکا به این رویدارد می‌پردازد.

میزان نوشت: «بیزینس اینسایدر» با اشاره به اینکه شلیک موشکی به ناوشکن آمریکایی در «باب المندب» درست یک ماه پس از ایجاد مزاحمت نیروی دریایی ایران برای ناوشکن‌های آمریکایی در آبهای خیلیج فارس  صورت می‌گیرد به نقل از «جانانان شوارتز» کارشناس مسائل ایران و یمن در نهاد موسوم به « دفاع از دموکراسی» مدعی شد که همه نشانه‌ها دال بر این است این حوادث بخشی از راهبرد کلی ایران برای ایجاد مزاحمت است که از طریق سلاح‌هایی عملیاتی می‌شود که به احتمال زیاد ایران در اختیار حوثی‌ها قرار می‌دهد.

«جانانان شوارتز» ضمن بیان اینکه حمله موشکی به ناوشکن آمریکایی عملی تحریک آمیز و خطرناک است مدعی می‌شود که این حملات نوعی رویارویی مستقیم با ارتش آمریکا است که ملوانان آمریکایی را در موقعیت بسیار خطرناکی قرار می‌دهد چون از شلیک متقابل امنتاع می‌کنند.

این کارشناس آمریکایی در ادامه با انتقاد و ناراحتی از اینکه چرا ناوشکن آمریکایی که به سلاح‌های مدرن مجهز است اجازه داده دومرتبه به سوی آن شلیک موشکی شود و در جا منطقه ارسال موشکها را گلوله باران نکرده عقیده دارد که دولت اوباما اجازه چنین واکنشی به ارتش آمریکا نمی‌دهد، چون اوباما نمی‌خواهد وارد تنش دیگری در منطقه خاورمیانه شود و همچنین این دولت از رویایی مستقیم با ایران و هم‌پیمانانش در منطقه هراس دارد.

«شوارتز» در پایان با ادعای اینکه تنهاترین راه برای جلوگیری از تکرار حمل موشکی به نیروی دریایی آمریکا رویارویی مستقیم با  حوثی‌های تحت حمایت ایران است اضافه می‌کند: دولت اوباما برای حفظ توافق شکننده هسته‌ای با ایران از رویارویی نظامی با هم‌پیمانان ایران در منطقه اجتناب می‌کند حتی هنگاهی که مثلا دولت سوریه از «خطوط قرمز» آمریکا عبور می‌کند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین