زاهدی در گفتگو با «نسیم آنلاین» عنوان کرد:

معرفی صالحی‌امیری نشان‌دهنده نگاه امنیتی رئیس‌جمهور به فرهنگ است/ سه وزیر پیشنهادی، شایسته مجلس و نظام نیستند

محمدمهدی زاهدی

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در واکنش به معرفی سه وزیر پیشنهادی رئیس جمهور به مجلس گفت: برای سربازان گمنام امام زمان احترام ویژه قائلیم اما آیا یک نیروی امنیتی میتواند تصدی سیستم بزرگ فرهنگی کشور را داشته باشد؟

به گزارش «نسیم آنلاین»، محمدمهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با خبرنگار سیاسی «نسیم آنلاین» در واکنش به معرفی سه وزیر پیشنهادی رئیس جمهور به مجلس گفت:  هیچ یک از وزرای پیشنهادی تخصص حوزه ای که برای آن به مجلس معرفی شده اند را ندارند و این اولین اشکال است که به آقای روحانی برای معرفی این افراد وارد است.

وی با اشاره به اینکه برخی از افراد معرفی شده، سابقه امنیتی دارند، افزود: در عین حالی که به سربازان گمنام امام زمان (عج) که امنیت و آسایش ما حاصل تلاش آنهاست،احترام می گذاریم ولی آیا یک نیروی امنیتی می تواند عهده دار یک از سیستم های عظیم فرهنگی کشور شود؟

 زاهدی در همین راستا تاکید کرد: اگر نگاه امنیتی در عرصه فرهنگ ساری و جاری شود، مصیبتی عظما خواهد بود  و در واقع  رویکردهای امنیتی ای که عملا رئیس جمهور با این معرفی در حوزه فرهنگی  از خودشان نشان داده اند، تاسف انگیز است.   

 وی در عین حال تاکید کرد: انتظار ما از رئیس جمهور برای معرفی وزرای پیشنهادی به مجلس این بود که افرادی که در فتنه حضور نداشتند و یا در صورت حضور اعلام برائت کرده باشند، آن هم زمانی که مقام معظم رهبری حضور در فتنه را خط قرمز برای داشتن مسئولیت بخصوص از نوع کلان دانسته اند.    

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیات مجلس با بیان اینکه معرفی سه وزیر پیشنهادی، شایسته آقای روحانی، مجلس و نظام نبوده اند؛ افزود: هر سه وزیر پیشنهادی پیش از نیز به مجلس معرفی شده بودند و رای مجلس را اخذ نکرده اند، باید از رئیس  دلیل اصرارشان را پرسید

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین