واکنش یک اقتصاددان به نتایج انتخابات ریاست ریاست جمهوری آمریکا

جمشید پژویان: ترامپ غیرقابل پیش بینی است/ مشخص نیست او چه بر سر اقتصاد ایران و برجام خواهد آورد

حضور جمشید پژویان، تحلیلگر اقتصادی در خبرگزاری نسیم

پژویان گفت: در مجموع نمی‌توان گفت که انتخاب آقای ترامپ چه تأثیری بر روی اقتصاد ایران دارد زیرا مشخص نیست که آقای ترامپ نسبت به سیاست های خارجی چگونه عمل می کند.

به گزارش خبرنگار «نسیم آنلاین»، کانال "نودِ اقتصادی" نوشت: جمشید پژویان اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی در خصوص تاثیرگذاری انتخابات آمریکا بر اقتصاد ایران و برجام اظهار کرد: تفاوت بین کلینتون و ترامپ در رابطه با سیاست ها با ایران زیاد نیست البته یک مقدار گفتار آقای ترامپ خشن تر بوده است.

وی افزود: حداقل با سیاست های خانم کلینتون آشنایی داشتیم زیرا ایشان در مدت طولانی در حکومت آمریکا بوده اما آقای ترامپ در حال حاضر کمی غیرقابل پیش بینی است.

پژویان عنوان کرد: در مجموع نمی‌توان گفت که انتخاب آقای ترامپ چه تأثیری بر روی اقتصاد ایران دارد زیرا مشخص نیست که آقای ترامپ نسبت به سیاست های خارجی چگونه عمل می کند و آیا کمک خواهد کرد که مشکلات برجام مرتفع شود یا برعکس اصلا مخالف برجام است و انتخابشان برهم زننده برجام خواهد بود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین