مدیرگروه سیاستگذاری مسکن دانشگاه علم و صنعت در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

مقصر اصلی حادثه قطار دامغان- سمنان "آخوندی" است/ امکان خطای انسانی وجود ندارد/ صحبتهای آخوندی و مسئولان راه آهن متناقض است

فرهاد بیضایی

بیضایی گفت: اظهارات مسئولین درباره علت حادثه قطار نشان می‌دهد که مسئولین، مدیران راه آهن و وزیر راه و شهرسازی حاضر به قبول تقصیرات خود نیستند و اظهارات کاملا متناقضی را بیان می‌کنند.

فرهاد بیضایی، مدیرگروه سیاستگذاری مسکن دانشگاه علم و صنعت در گفتگو با «نسیم آنلاین» با انتقاد از بی‌تدبیری مسئولان وزارت راه در حادثه دیروز سمنان اظهار کرد: اظهارات مسئولین درباره علت حادثه قطار نشان می‌دهد که مسئولین، مدیران راه آهن و وزیر راه و شهرسازی حاضر به قبول تقصیرات خود نیستند و اظهارات کاملا متناقضی را بیان می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: وزیر بارها اعلام کرده است که سیستم بهره برداری از خط مشهد به صورت الکترونیکی در آمده است، آیا واقعا این امر صحت دارد؟ اگر صحت دارد چرا از قصور سوزنبان سخن گفته می‌شود. در سیستم‌های الکترونیکی کنترل قطار باید در اختیار اتاق های مانیتور و کنترل باشد، لذا به راحتی نمی‌شود سوزنبان منطقه‌ای را مقصر دانست.

مدیرگروه سیاستگذاری مسکن دانشگاه علم و صنعت به «نسیم آنلاین» افزود: مگر آنکه ادعای الکترونیکی کردن خط ادعایی از اساس کذب باشد. البته در سال 93 نیز حادثه ای مشابه در این خط بوجود آمد که منجر به برخورد دو قطار درایستگاه شاهرود شد. آن موقع اعلام شد علت حادثه به علت الکترونیکی بودن بخش هایی و دستی بودن بخش هایی دیگر بوده است و این تداخل باعث حادثه شده است.

بیضایی تصریح کرد: آنچه که در این میان مشخص است قصور اصلی مسئولین وزارت راه هستند که از دو سال پیش تا کنون نواقص را اصلاح نکرده اند و منجر به از دست رفتن جان بیش از 44 نفر از هموطنان مان شدند. بیشتر به نظر می‌رسد نام بردن از سوزنبان بیشتر برای آن است که به جای قصورات بر گردن نازل ترین مقامات بیفتد.

وی گفت: اگر واقعا سیستم الکترونیک باشد اتاق‌های کنترل و اتاق کنترل مرکزی وجود داد که همه در حال رصد کردن مداوم قطارها هستند، چیزی شبیه به آنچه که در مترو وجود دارد. اگر یک نفر اشتباه کند افراد دیگر می‌توانند جلوی اشتباه را بگیرند.

مدیرگروه سیاست گذاری مسکن دانشگاه علم و صنعت اظهار کرد: آنچه که مسئولین میگویند به شدت متناقض است. صحبت از خطای انسانی کردن در سیستم اتوماتیک که وزیر میگوید بی معنی است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین