السیسی:

قاهره طبق میل ریاض حرکت نخواهد کرد

السیسی

عبدالفتاح السیسی، رییس جمهوری مصر تاکید کرد: قاهره در عرصه روابط بین المللی و منطقه ای دنباله رو و مطیع خواست ریاض نخواهد بود.

به گزارش «نسیم آنلاین» "عبدالفتاح السیسی" رییس جمهوری مصر تاکید کرد: قاهره در عرصه روابط بین المللی و منطقه ای دنباله رو و مطیع خواست ریاض نخواهد بود.

پایگاه خبری 'رای الیوم' روز یکشنبه با درج این خبر به نقل از روزنامه 'الاخبار' لبنان نوشت: در پی شکست تلاش امارات برای رفع اختلافات بین عربستان و مصر، این بار امیر کویت برای حل اختلاف بین ریاض و قاهره وارد میدان شده است.
بر اساس گزارش این روزنامه، امیر کویت در دیدار اخیر خود با عبدالفتاح السیسی وعده داده هر چه زودتر برای حل بحران جاری در روابط ریاض-قاهره وارد عمل شود.
این رسانه به نقل از منابع آگاه در دفتر ریاست جمهوری مصر افزود: السیسی دراین دیدار درباره پرونده مالکیت دو جزیره مورد منازعه بین عربستان و مصر ، خواهان عدم اعمال فشار بر روی مقامات مصری شده و اعلام کرده که دستگاه قضایی کشورش در حال بررسی این پرونده است و وی نمی تواند دراین باره اظهار نظر کند.
رییس جمهوری مصر همچنین اعلام کرد: ریاض باید تعدد دیدگاهها را درباره پاره ای محورهای سیاسی در حوزه منطقه ای و بین المللی محترم شمارد، زیرا مصر کشور کوچکی نیست که طبق امیال عربستان ایفای نقش کند.
وی افزود: انتقاد علنی شاه سلمان از سیاست خارجی مصر قابل قبول نیست و پیامدهای بعدی این اختلاف در حوزه تامین نفت و قطع فروش آن به مصر تصویر بدی از روابط قاهره -ریاض ارایه داده و دولت را در داخل و نزد افکار عمومی به طرزی نامطلوبی با چالش مواجه کرده است.
وی همچنین گفت که حمایتهای کشورهای حوزه خلیج فارس و عربستان از مصر را قابل تقدیر می داند، ولی به هیچ عنوان نمی تواند بپذیرد که در قبال این حمایتها، جایگاه قاهره متزلزل شود.

منبع: ایرنا

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین