انتقاد یک اقتصاددان از دیپلماسی وزیر نفت دولت روحانی

زنگنه در دوره وزارت خود ۴۰ میلیارد دلار به اقتصاد کشور ضرر زد/ رسیدن به سطح تولید قبل از تحریمها دروغ است

مصاحبه با حجت الله عبدالملکی، اقتصاددان

یک اقتصاددان گفت: سهمیه‌ای که بعد از توافق اوپک به دست آمد ۱۷۸ هزار بشکه کمتر از تولید کشور قبل از تحریم‌ها بود.

به گزارش «نسیم آنلاین» حجت الله عبدالملکی در گفتگو با خبرنگار "نود اقتصادی" با رد ادعای رسانه‌های حامی دولت مبنی بر رسیدن تولید نفت ایران به سطح قبل از تحریمها اظهار کرد: سهمیه‌ای که بعد از این توافق به دست آمد 178 هزار بشکه کمتر از تولید کشور قبل از تحریم ها بود.

وی افزود: در صورتیکه همین کاهش تولید همان دو سال پیش از سوی وزارت نفت دولت یازدهم پذیرفته می شد، دست کم 20 میلیارد دلار درآمد نفتی بیشتر عاید کشور می شد.

این اقتصاددان عنوان کرد: پس از خسارت حدود 20 میلیارد دلاری کشور در جریان تدبیر وزارت نفت در دوره قبلی وزارت جناب مهندس زنگنه (قرارداد کرسنت)، این دومین خسارت 20 میلیارد دلاری کشور در بخش نفت است. اگر خسارت های سنگین قراردادهای جدید نفتی (IPC) که اعداد دقیق آن سال‌های بعد رونمایی خواهد شد، را هم به این خسارات اضافه کنیم، مطمئنا عدد بسیار بالاتری خواهد شد.

عبدالملکی گفت: متاسفانه مبنای "تدبیر" در اغلب برنامه های اقتصادی دولت یازدهم همین بوده است. در برجام هسته ای،در برجام بانکی (موافقت نامه FATF) و هم اکنون در به اصطلاح "برجام نفتی" همین اتفاق افتاد. 

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین