رئیس سازمان بسیج دانشجویی:

دانشجویان صحت ادعاهای رئیس‌جمهور در دانشگاه تهران را بررسی کنند/ فسادهای میلیاردی نتیجه نبود مطالبه‌گری است

مصاحبه با داود گودرزی، رئیس سازمان بسیج دانشجویی

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت: دانشجویان صحت ادعاهای رئیس جمهور در دانشگاه تهران را بررسی کنند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: داوود گودرزی عصر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه‌های شهرستان محلات در دانشگاه پیام نور این شهرستان با اشاره به موضوع برجام اظهار داشت: برجام و جریانات مربوط به آن فضای فکری جامعه را به‌تسخیر درآورده و امروز شاهدیم که عده‌ای از حامیان برجام می‌گویند که برجام سطر به سطر متناسب با نظرات مقام معظم رهبری پیش رفته است.

وی افزود: در این فضا دانشجویان موظف هستند که توصیه‌های مقام معظم رهبری و خط‌قرمزها، رفع تحریم‌ها و اثرات آن بر کشور را بررسی کنند تا صحت این ادعاها مشخص شود.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور تصریح کرد: روح استکبارستیزی در جامعه دانشجویی کشور با اعتراضات دانشجویان در دانشگاه تهران تجلی یافت و جایگاه کنونی نظام جمهوری اسلامی ایران و پیشرفت آن در زمینه‌های مختلف مرهون همین اتفاق و جنبش‌های دانشجویی مختلف در تاریخ 63ساله استکبارستیزی این ملت است.

وی بیان کرد: جنبش دانشجویی باید سبب بالا رفتن  فهم و میزان درک این قشر از واقعیت‌های موجود در جامعه باشد تا با استفاده از آن بتواند مشکلات و مسائل و عوامل پیشرفت و عقب‌ماندگی را احصاء کند و به افزایش پیشرفت‌ها و عبور از عقب‌ماندگی‌ها بپردازد.

گودرزی اضافه کرد: قشر دانشجویی ا حرکت‌ها و جنبش‌های کارگشای خود در مسیر رسیدن به قله‌های پیشرفت مادی و معنوی حرکت می‌کند و از پیشگامان صعود جامعه برای رسیدن به یک جامعه نمونه اسلامی هستند که امنیت و آرامش را برای مردم جامعه رقم می‌زند.

ایران جزو چهار قدرت موشکی جهان

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور با اشاره به قدرت امروز کشور گفت: ایران جزو 4قدرت موشکی جهان و یکی از 10 کشور برتر در زمینه سلول‌های بنیادین، نانو و فناوری هسته‌ای به شمار می‌رود.

گودرزی افزود: بنابراین دانشجویان به‌دور از هرگونه بازی سیاسی و با درک صحیحی از واقعیت موجود در کشور و شرایط حاکم بر آن به‌عنوان گام دوم در مسیر روشنگری و آگاهی‌بخشی شرکت کند به‌گونه‌ای که این روشنگری تمام سطوح جامعه را از اقشار مختلف دربرگیرد و جامعه را خارج از سوگیری‌های سیاسی پیش ببرند.

وی ادامه داد: زیرا بسیاری از جریانات سیاسی به منظور رسیدن به اهداف و تقویت بدنه سیاسی خود به‌دنبال سوءاستفاده از دانشجویان هستند که با توجه به این موضوع قشر دانشجو باید همواره با بالا بردن سطح آگاهی خود و مطالعه اخبار و اطلاعات مختلف اجازه چنین سوءاستفاده‌هایی را به هیچ‌یک از جریانات و احزاب سیاسی ندهد.

دانشجویان و قشر دانشگاهی در مسیر جهاد کبیر مجاهدت کنند

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور با اشاره به ضرورت جهاد کبیر گفت: تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر روشنگری و حرکت در مسیر بصیرت افزایی در حوزه جهاد کبیر توسط دانشجویان و آحاد جامعه حکم جهاد دارد و جهاد اکبر برگرفته از همین روشنگری‌ها به‌ویژه جنبش‌های دانشجویی است.

وی افزود: هدایت افکار عمومی راهی برای تضمین آینده نظام جمهوری اسلامی است که جنبش‌های دانشجویی از جمله پیشگامان این عرصه هستند، دانشجویان باید به‌دنبال ایجاد فضای مطالبه‌گری در دانشگاه و به‌دنبال آن در جامعه باشند.

گودرزی خاطرنشان کرد: اگر این امر اتفاق بیفتد علاوه بر برطرف کردن مشکلات می‌تواند تربیت نسل آینده و آماده‌سازی آنها را برای داشتن جامعه‌ای نمونه به‌دنبال داشته باشد.

فسادهای میلیاردی نتیجه نبود مطالبه‌گری است

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور با اشاره به دیگر مسئولیت جنبش دانشجویی اشاره کرد و گفت: مسئولیت مهم دیگر جنبش‌های دانشجویی پرسش‌گری از مسئولان است تا در هر جایگاهی که هستند پاسخگوی مطالبات مردم باشند.

وی ادامه داد: بروز فسادهای 3هزار و 8هزار میلیاردی که افرادی مانند شهرام جزایری، بابک زنجانی و غیره در آن سهیم بودند به‌سبب نبود مطالبه‌گری توسط مردم جامعه است که نشان از ضعف مسئولیت‌پذیری در جامعه است.

گودرزی افزود: بنابراین هر فردی که آینده و سرنوشت کشور برایش اهمیت دارد باید شرایط را به‌گونه‌ای فراهم سازد تا جنبش‌های دانشجویی بتوانند در مسیر تقویت روحیه پرسشگری که در چند سال اخیر ضعیف شده است در چارچوب قانون حرکت کنند.

لازمه حرکت‌های دانشجویی آرمانگرایی و امید به آینده است

لازمه حرکت‌های دانشجویی آرمانگرایی و امید به آینده است با اشاره به توجه به حرکت‌های دانشجویی گفت: لازمه حرکت‌های دانشجویی آرمانگرایی و امید به آینده است که باید در کنار دیدن واقعیت‌ها و مشکلات جامعه در مسیر برطرف کردن آنها تلاش کنند.

وی افزود: تقاضای بنده از قشر دانشجو این است که سیاسی باشند و با داشتن تفکر عمیق سیاسی و تحلیل وضعیت سیاسی جامعه به ایجاد فضای باز فکری در دانشگاه‌ها بپردازند و بتوانند بین افکار مختلف برترین مسیر فکری را انتخاب کنند به‌گونه‌ای که دانشگاه را محلی برای بازگو شدن نظرات مختلف تبدیل کنند.

گودرزی بیان کرد: با این رویه و با تحلیل و واکاوی نظرات مختلف می‌توان بهترین مسیر را برای پیشرفت کشور انتخاب کرد و در راه رسیدن به آن تلاش کرد و در این مسیر رفتار و عملکرد مسئولان را کنترل کرد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین