پژمان‌فر در دیدار اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس با آیت‌الله مکارم شیرازی:

سن ازدواج و فرزندآوری افزایش یافته است/ سیم‌کارت‌های بدون هویت مسدود می‌شود

پژمان‌‌فر

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس

به گزارش «نسیم آنلاین»، نصرالله پژمان‌فر عصر امروز در دیدار اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با آیت الله مکارم شیرازی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات کمیسیون فرهنگی مجلس نهم اظهار داشت: با توجه به اینکه مساجد به عنوان پایگاه‌های جهان اسلام هستند اما تعداد مساجد پاسخگوی نیاز جامعه نیست از همین رو این موضوع در دستور کار قرار گرفت.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش سن ازدواج و فرزندآوری افزود: طرحی در مجلس نهم در دستور کار قرار گرفت و در مجلس دهم نیز دنبال می‌شود که در صورت تأمین اعتبارات اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر به عنوان دغدغه مهم متدینین تصریح کرد: گاهی دولتی‌ها و دستگاه‌های مختلف نسبت به عملیاتی شدن امر به معروف و نهی از منکر کوتاهی دارند که نیازمند تاکید علما در احیای این مسئله است.

پژمان فر به مسئله آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: مسائلی که ریشه‌های آن مربوط به اعتیاد، طلاق، حاشیه‌نشینی و بیکاری است در زمره آسیب‌های اجتماعی می‌گنجد باید با اهتمام ویژه طلاب و حوزه‌های علمیه جریان عمومی برای رفع آن در کشور ایجاد شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تقویت زیرساخت‌های حوزه‌های علمیه و جریان سازهی گفتمان دینی مورد توجه مجلس دهم است این موضوع با تقویت اعتبارات حوزه‌های علمیه و شورای گسترش حوزه مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه زیرساخت ایجاد حوزه‌های علمیه برای شهرهایی که بیش از 5 هزار نفر جمعیت دارند ایجاد می‌شود تصریح کرد: این مسئله در مجلس تصویب شده که دولت نیز همراهی خوبی در این زمینه داشته است.

حجت‌الاسلام پژمان فر با بیان اینکه مصوبات خوبی در برنامه ششم توسعه در زمینه مهندسی فرهنگی، سبک زندگی، خانواده و ... موردتوجه قرارگرفته است خاطرنشان کرد: در نگاه دولت‌ها و مدیران ارشد، حوزه فرهنگ بسیار کمرنگ دیده می‌شود از همین رو کمترین افزایش اعتبارات در حوزه فرهنگ لحاظ می‌شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در مسئله فضای مجازی چند مصوبه داشته است از جمله اینکه 30 درصد سیم کارت‌های بدون هویت که عمده مشکلات را شامل می‌شدند بسته می‌شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین