کارشناس ارشد صنعت بیمه در گفتگو با «نسیم آنلاین»: صنعت بیمه در دوره همتی به سمت نوآوری نمیرود!

کارشناسان جرات ندارند از همتی در بیمه مرکزی انتقاد کنند!

عبدالناصر همتی

کارشناس صنعت گفت که بیمه مرکزی برای انتصاب مدیران نوآور فعالیت خاصی صورت نداده، بنابراین صنعت بیمه با مدل ۱۴ سال قبل اداره می شود اما فاقد نوآوری است.

یک کارشناس صنعت بیمه اقدامات نوآورانه بیمه مرکزی را ضعیف دانست و گفت: نوع انتصابات در این سازمان نشان میدهد رئیس کل بیمه مرکزی به اداره سنتی این نهاد پایبند بوده و در دوره "همتی" صنعت بیمه به سمت نوآوری نخواهد رفت.

"ابوطالب قره چماقلو" در گفتگو با «نسیم آنلاین» با بیان اینکه مدل اداره "همتی" در بیمه مرکزی نوآورانه نیست و فقط به دنبال حفظ وضع موجود است، اذعان داشت: در صورت انتقاد از سیاست های بیمه مرکزی، با شیوه تقابل از ناحیه بیمه مرکزی پاسخ داده می شود و افزود که برخورد با این روش برای سازمانی که نیازمند رشد و تعالی است منطقی نیست.

این کارشناس صنعت بیمه، تایید صلاحیت در بیمه مرکزی را منوط به تعامل با این نهاد ناظر دانست و اذعان داشت صحبت افراد در جایگاه منتقد از سیاستهای بیمه مرکزی، فرد منتقد دیگر به سادگی تایید صلاحیت نمی شود.

وی گفت که بیمه مرکزی برای انتصاب مدیران نوآور فعالیت خاصی صورت نداده، بنابراین صنعت بیمه با مدل  14 سال قبل اداره می شود اما فاقد نوآوری است.

قره چماقلو، تصریح کرد که بیمه مرکزی در تایید صلاحیت برخی مدیران ورود می کند که نباید ورود کند و افزود که ورود به صلاحیت نمایندگان از ناحیه بیمه مرکزی در واقع، بستن دست شرکت های بیمه ای است.

این فعال صنعت بیمه، افزود: بیمه مرکزی راهی جز شنیدن صدای منتقدان ندارد و طرد کردن منتقدان کمکی به رشد بیمه مرکزی و صنعت بیمه نمی کند. کارشناس  صنعت بیمه گفت که بیمه مرکزی با نشنیدن نقدهای سازنده منتقدان، در هاله موجود خواهد ماند.

وی مدعی شد که کاشناسان صنعت بیمه جرات ندارند از سیاست های بیمه مرکزی انتقاد کنند چون نیازمند تایید صلاحیت از ناحیه این نهاد ناظر بوده و انتقاد آنها منجر به حذف ازصنعت بیمه می شود.

قره چماقلو، فضای موجود در بیمه مرکزی را بسته خواند که با منتقدان خود هم نامناسب برخوردمی کند و تاکید کردکه یک سازمان حرفه ای، از نقدهای منتقدان و کارشناسان استفاده بهینه می کند،حال آنکه بیمه مرکزی منتقدان خود را طرد می کند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین