پزشکی قانونی کشور اعلام کرد:

مرگ دو هزار و ۳۶۱ نفر بر اثر سوء مصرف مواد مخدر

مواد مخدر

پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: در ۹ ماهه سال جاری دو هزار و ۳۶۱ نفر بر اثر سوءمصرف مواد مخدر در کشور جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات دو هزار و ۲۷۴ نفر بود، ۳.۸ درصد افزایش یافته است.

به گزارش «نسیم آنلاین» به نقل از پزشکی قانونی کشور، در نه ماهه امسال از کل تلفات اعتیاد در کشور دو هزار و 103 نفر مرد و 258 نفر زن بودند.

در این مدت استان های تهران با 569، فارس 194 و خراسان رضوی با 171 نفر بیشترین و استان های خراسان جنوبی با شش، ایلام با هفت و بوشهر با 13 فوتی کمترین آمار تلفات سوء مصرف مواد مخدر را در برمی‌گیرند.

در نه ماهه امسال از کل تلفات سوءمصرف مواد مخدر، یکهزار و 399 نفر به دلیل مسمومیت حاد، 627 نفر به دلیل مصرف طولانی مدت و 335 نفر بر اثر مصرف روانگردان ها جان خود را از دست داده اند.

در نه ماهه امسال بر اساس آمارهای موجود همچنین بیشترین تلفات سوء مصرف مواد مخدر با 309 نفر در شهریور ماه و کمترین آن با 215 نفر در فروردین ماه به ثبت رسیده است.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین