توسط سخنگوی کمیسیون تلفیق صورت گرفت

تشریح مصوبات روز دوشنبه کمیسیون تلفیق مجلس

محمدمهدی مفتح

سخنگوی کمیسیون تلفیق با اعلام اینکه کمیسیون بر ممنوع بودن پرداخت هرگونه حقوق و دستمزد از صندوق توسعه ملی تأکید کرده و گفت: سهم هر استان از محل صادرات نفت به ۳ درصد افزایش یافت.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی امروز سه‌شنبه 12 بهمن در نشست خبری خود با موضوع تشریح مصوبات روز گذشته این کمیسیون گفت: یکی از مسائل مهم بررسی‌شده مسئله پرداخت بدهی‌های دولت به سازمان تأمین اجتماعی است.

وی اضافه کرد: در جلسه دیروز کمیسیون تلفیق بودجه سال 96 کل کشور مقرر شد که دولت اجازه داشته باشد تا اموال غیرمنقول خود را که مشمول واگذاری طبق اصل 44 قانون اساسی نمی‌شود تا سقف 50 هزار میلیارد ریال به فروش رسانده و پس از واریز به خزانه بابت بدهی سازمان تأمین اجتماعی پرداخت کند.

مفتح گفت: مصوب شد که در صورتی که بدهی‌های دولت به سازمان تأمین اجتماعی از محل مذکور تأمین نشد، باقی را از محل فروش اوراق اسلامی بلندمدت پرداخت کند و یا خود اوراق را بابت تعدیه بدهی به سازمان تأمین اجتماعی بدهد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 96 درباره مصوبه دیگر کمیسیون در روز گذشته گفت: مفاد تبصره‌های 35 و 36 بودجه سال 95 که به تقویت بنیه بانک‌ها می‌پرداخت تمدید شد که بر مبنای آن کسانی که کمتر از 100 میلیون تومان از بانک‌ها وام گرفته‌اند در صورتی که اصل آن را پرداخت کرده باشند، دولت پرداخت سود وام را به بانک برعهده می‌گیرد و جریمه‌هایشان نیز بخشیده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در بخش دیگری از مصوبات روز گذشته کمیسیون تلفیق به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجازه داده شد اموال غیرمنقول مازاد خود را تا سقف 500 میلیارد تومان به فروش رسانده و پس از گردش خزانه، برای افزایش سرمایه بانک توسعه و تعاون اختصاص دهد.

مفتح با ذکر اینکه وزارت ارتباطات نیز مجاز به فروش اموار غیرمنقول آزاد خود تا سقف 500 میلیارد تومان و اختصاص وجه آن برای افزایش سرمایه پست‌بانک شد، گفت: همسان‌سازی حقوق بازنشستگانی که زیر 2 میلیون تومان حقوق می‌گیرند نیز از دیگر مصوبات روز گذشته کمیسیون تلفیق بود که در این راستا محل تأمین اعتبارات آن و منبع لازم برای همسان‌سازی تصویب و مشخص شد.

وی از اختصاص یک میلیارد و 200 میلیون دلار به ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به منظور تقویت بنیه دفاعی در جلسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 96 خبر داد و اظهار داشت: 100 میلیون دلار نیز به صدا و سیما جهت تجهیزات فنی و تولیدات فاخر اختصاص یافت.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 96 کل کشور گفت: در ادامه 200 دلار نیز از محل صندوق توسعه ملی به حمایت از شرکت‌های دانش‌بیان خصوصی و تعاونی اختصاص یافت. به علاوه 200 میلیون دلار نیز برای خرید آزمایشگاه‌های بخش آموزش عالی اختصاص یافت که 150 میلیون دلار آن متعلق به وزارت علوم و 50 میلیون دلار آن متعلق به وزارت بهداشت است.

وی به در اختیار قرار دادن 300 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی به وزارت جهاد کشاورزی جهت آبیاری تحت فشار و 300 میلیون دلار به منظور کمک‌رسانی به طرح‌های آب‌رسانی اشاره کرد و افزود: البته پرداخت هرگونه حقوق و دستمزد از محل صندوق توسعه ملی ممنوع است.

مفتح در ادامه گفت: کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 96 کشور بانک مرکزی را مکلف کرد که همه وجوه ارزی ناشی از طرح دعاوی خارجی را تا سقف 3 هزار میلیارد تومان به ردیف درآمدی واریز کند.

وی با اشاره به اینکه رویکرد برنامه ششم توسعه تقویت اعتبارات استانی است، اظهار داشت: این اعتبارات در 3 ردیف تملک دارایی، 2 درصد صادرات نفت و اعتبارات قانون استفاده متوازن از منابع کشور تفکیک شده است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 96 کل کشور با اشاره به اینکه این کمیسیون در جلسه دیروز خود سهم 2 درصدی از صادرات نفت برای استان‌ها را به 3 درصد از هر استان افزایش داد، گفت: ردیف سوم یعنی اعتبارات قانون استفاده متوازن از کشور به همان میزان باقی ماند.

وی با یادآوری اینکه ارتقاع شاخص‌های توسعه استانی در لایحه دولت برای 8 استان درنظر گرفته شده بود، خاطرنشان کرد: کمیسیون تلفیق ارتقاع این شاخص را برای همه 31 استان کشور تصویب کرد و بودجه را برای کلیه استان‌ها، با هدف افزایش درآمد مردم و ارتقاع شاخص‌های توسعه اقتصادی اختصاص داد.

مفتح در ادامه تشریح مصوبات روز گذشته کمیسیون تلفیق گفت: 27صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده به بخش ورزش اختصاص داشت که از این میزان 80درصد عمرانی و 20 درصد جاری بود که ما این 80 درصد را بین استان‌ها تقسیم کردیم و بودجه استان‌ها از این محل نسبت به لایحه دولت به میزان 9 هزار میلیارد تومان افزایش یافت و در کل به 25 و 8دهم هزار میلیارد دلار رسید.

وی با ذکر این نکته که در جلسه کمیسیون تلفیق، به درآمدهای مالیاتی استان‌ها که به نظر برخی از نمایندگان در لایحه دولت نامتوازن بود، با حفظ سقف، تعادل بخشیده شد، تصریح کرد: در کمیسیون، جدولی از احکام برنامه ششم توسعه تنظیم کردیم تا کنترلی برروی آنها داشته باشیم و هیچ حکمی از برنامه در لایحه بودجه فراموش نشود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه در پایان با اعلام این که این کمیسیون بعدازظهر نیز جلسه داشته و به پیشنهادهای الحاقی کمیسیون‌های تخصصی رسیدگی خواهد کرد، ابراز امیدواری کرد که تا فردا گزارش کمیسیون به دست نمایندگان برسد تا در فرصت 10روزه نمایندگان پیشنهادهای خود را به کمیسیون ارائه دهند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین