وزیر انرژی روسیه:

اتصال شبکه‌های برق ایران و روسیه در حال پیگیری است

حمید چیت چیان

وزیر انرژی روسیه با اشاره به حضور دو وزیر ایران و روسیه در مراسم کلنگ زنی نیروگاه سیریک، این طرح را برای دو کشور بسیار مهم ارزیابی کرد و در ادامه اظهار داشت: همکاری‌های ایران و روسیه تنها به حوزه‌های برق و نیروگاه محدود نمی‌شود و سایر حوزه‌ها را نیز در بر می‌گیرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»در نشست مشترک وزرای نیروی ایران و انرژی روسیه آخرین وضعیت طرح‌های اتصال شبکه‌های برق ایران و روسیه پیگیری و بررسی شد.

"حمید چیت چیان" وزیر نیرودر نشست خصوصی با "الکساندر نوواک" وزیر انرژی روسیه،‌ ضمن پیگیری مذاکرات سنکرون کردن شبکه‌های برق ایران و روسیه اظهار داشت: دیدارهای متعدد مسئولان ایران و روسیه نشان از توسعه روابط اقتصادی و دیپلماتیک بین دو کشوردارد و موضوع اتصال شبکه‌های برق ایران و روسیه از طریق سه کشور آذربایجان، ارمنستان و گرجستان نیز از جمله مباحث در حال پیگیری است.

وی با اشاره به اینکه تردد مسئولان دو کشور زمینه‌ساز گسترش همکاری‌های اقتصادی خواهد بود، اظهار داشت: در دو سال گذشته برای نهایی شدن این توافق شاهد مذاکرات جدی و فشرده ای بین دو کشور بوده‌ایم.

چیت چیان با بیان این مطلب که جمهوری اسلامی ایران و روسیه دو کشور دوست و دارای زمینه‌های همکاری فراوان هستند، گفت: بسیار خوشحال هستیم که با اراده روسای جمهور دو کشور، سطح همکاری‌ها ارتقا یافته و امیدواریم شاهد توسعه همکاری‌ها در روزهای آتی نیز باشیم.

وی اظهار امیدواری کرد: تحت حمایت‌ها و پیگیری‌های وزارت انرژی روسیه این طرح در مدت زمان تعیین شده به نتیجه برسد.

در ادامه این نشست، "الکساندر نوواک" وزیر انرژی روسیه نیز با اشاره به حضور دو وزیر ایران و روسیه در مراسم کلنگ زنی نیروگاه سیریک، این طرح را برای دو کشور بسیار مهم ارزیابی کرد و در ادامه اظهار داشت: همکاری‌های ایران و روسیه تنها به حوزه‌های برق و نیروگاه محدود نمی‌شود و سایر حوزه‌ها را نیز در بر می‌گیرد.

وی ادامه داد: ایجاد یک منطقه آزاد بین ایران – روسیه و ایران – اورآسیا یکی از اهداف بلند مدت ما با ایران است.

الکساندر نوواک با تاکید بر اینکه احداث نیروگاه سیریک در زمان تعیین شده به اتمام خواهد رسید، بیان داشت: در سال 2016 میزان مبادلات بازرگانی دو کشور ایران و روسیه با رشد 70 درصدی روبرو بوده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین