ظریف در جمع روسای اتحادیه‌ها و شرکت‌های بزرگ آلمان:

همکاری اقتصادی ایران و اروپا به نفع هر دو طرف است/ اروپا باید رویکرد مستقلی در مقابل ایران در پیش گیرد

ظریف

وزیر امور خارجه گفت که همکاری اقتصادی ایران و اروپا به نفع هر دو طرف است و اروپا هم باید رویکرد مستقلی در مقابل ایران در پیش گیرد و تحت تاثیر رویکردها و سیاست‌هایی که حتی منافع اروپا را تحت تاثیر قرار می‌دهد، قرار نگیرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران طی میزگرد اقتصادی با حضور روسای اتحادیه ها و شرکتهای بزرگ آلمان، سرفصلهای دیپلماسی اقتصادی و پروژه های کلان جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف را تشریح کرد.

وزیر امور خارجه با تاکید بر مشارکت تاریخی صنایع دو کشور، اعلام کرد که مردم ایران خاطره خوبی از همکاریها با آلمان دارند و همین وضعیت در مردم آلمان هم دیده می شود.

ظریف ادامه داد: اروپا هیچگاه از همکاری اقتصادی و تجاری با ایران متضرر نشده و حتی در زمان تحریم هم ایران به تمام تعهدات خود در قبال شرکتهای خصوصی و دولتی اروپایی عمل کرده و در واقع یک شریک تجاری مطمئن برای اروپا به طور عام و برای آلمان به صورت خاص بوده و خواهد بود.

ظریف در پاسخ به سؤال مطروحه در مورد میزان ریسک برای سرمایه گذاری خارجی، اعلام کرد که ایران در امنیت و اقتصاد فقط متکی به مردم خود است و توسعه و امنیت خود را خارج از مرزهایش دریافت نمی کند؛ بنابراین از پایین ترین درجه ریسک برای هرگونه همکاری اقتصادی نسبت به سایر کشورهای منطقه برخوردار است.

وزیر امور خارجه نتیجه گیری کرد که همکاری اقتصادی ایران و اروپا به نفع هر دو طرف است و اروپا هم باید رویکرد مستقلی در مقابل ایران در پیش گیرد و تحت تاثیر رویکردها و سیاستهایی که حتی منافع اروپا را تحت تاثیر قرار می دهد، قرار نگیرد.

 وی از تاسیس دفتر بازرگانی و صنایع ایالت باورایا در تهران استقبال و آن را یکی از نهادهای موثر برای همکاری گسترده ایران و آلمان ذکر کرد.

در این میزگرد که در محل هتل "بایریشه هوف" محل کنفرانس امنیتی مونیخ برگزار شد، ابتدا گافل رئیس انجمن اقتصاد بایرن به افزایش 33 درصدی صادرات این ایالت به جمهوری اسلامی ایران در سال 2016 در مقایسه با دوره مشابه سال قبل اشاره کرد. 

ماجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در آلمان نیز از سخنرانان این برنامه بود که ظرفیت ارتقای همکاریهای اقتصادی دو کشور را شش میلیارد یورو یعنی حداقل دو برابر میزان فعلی برشمرد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین