کاتب در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما:

مجلس صرفا مجوز سقف دریافتی حقوق مدیران را صادر کرد/ نباید در حق مجلس جفا شود که حقوق نجومی تصویب کرده است

غلامرضا کاتب

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی به عنوان نهاد خدمتگذار به ندای ملت و مقام معظم رهبری لبیک گفت لذا نباید در حق آن جفا می شود که حقوق نجومی تصویب کرده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، غلامرضا کاتب عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در بخش خبری 21 که امشب (یکشنبه، 15 اسفندماه) از شبکه اول صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد به موضوع حقوق های غیرمتعارف اشاره کرد و گفت: مجلس شورای اسلامی برای حل این موضوع به دنبال شفاف سازی حقوق همه مسئولان برآمد و طرح یک فوریتی را تدوین کرد.

*رسیدگی به حقوق‌های نامتعارف در لایحه برنامه ششم توسعه به‌علت کمبود وقت

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: با این حال به علت فرا رسیدن زمان بررسی لایحه برنامه ششم توسعه کشور و لایحه بودجه و تأکید مقام معظم رهبری بر رسیدگی هرچه سریع تر به این موضوع، در ماده 38 احکام برنامه توسعه ششم حکمی آوردیم که این منزله تعیین حقوق برای مدیران نبود که چه میزان دریافت کنند.

وی افزود: بر اساس این حکم دولت را مکلف کردیم، دریافتی مدیران بیشتر از یک مبلغی نشود چنانچه در این حکم گفته شد دو برابر حداکثر حقوق یک کارمند که معادل 6 میلیون و 200 هزار تومان برای یک دکتر است، سقف دریافتی یک مدیر باشد که معادل 12 میلیون و 400 هزار تومان می شود یعنی بیش از این مبلغ نباید به مدیری پرداخت شود.

کاتب ادامه داد: از طرف دیگر ماده 38 دارای تبصره ای بود که اگر متخصصی در مناطق محروم، مرزی و یا عملیاتی مشغول به کار است 30 درصد بیشتر دریافت کند که شورای نگهبان به استناد بند 10 ماده 3 قانون اساسی به آن ایراد گرفت که البته درست هم بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به گزارش هایی که وزارت علوم و وزارت بهداشت و درمان به شورای نگهبان ارائه کرد، یادآور شد: اگر یک پزشک جراح قلب باز حداکثر ماهیانه 12 میلیون و 400 هزار تومان دریافت کند در حالی است که می تواند با یک عمل قلب در یک بیمارستان خصوصی 10 میلیون تومان دریافت کند از این رو دانشگاه های علوم پزشکی و بیمارستان های دولتی از پزشکان خالی شده و همه به بخش خصوصی می روند.

وی اضافه کرد: از این رو به شورای حقوق و دستمزد صرفا حداکثر را اعلام کردیم که اگر وزیر یا معاون رئیس جمهور قصد افزایش حقوق این دسته از افراد را داشت اجازه داشته باشد تا 30 درصد افزایش حقوق دهد که حدود 16 تا 18 میلیون تومان می شود.

* اصرار مجلس بر افزایش صرفا 30درصدی حقوق پزشکان و متخصصان حاضر در مناطق محروم، مرزی و عملیاتی

کاتب ادامه داد: حتی مجلس شورای اسلامی این میزان افزایش حقوق برای متخصصان و پزشکان حاضر در مناطق مرزی، محروم و عملیاتی را در مرحله دوم ایراد شورای نگهبان به 60 درصد رساند اما برداشت نادرستی از آن صورت گرفت که ما در مجلس گفته ایم مدیران حقوق بالای 20 میلیون تومان بگیرند که آن را مجدد به 30 درصد رسانده و بر آن اصرار کردیم که اگر مجددا شورای نگهبان به آن ایراد بگیرد برای تصمیم گیری نهایی به مجمع تشخیص مصلحت نظام می رود.

وی با اشاره به تذکراتی که در صحن علنی مجلس نسبت به اصلاحیه مجدد برنامه ششم توسعه داده شد، خاطرنشان کرد: این تذکرات مطرح شد که بعد از تصویب برنامه ششم توسعه مجلس دیگر نمی تواند آن را مورد اصلاح قرار دهد در حالی که طبق آیین نامه داخلی مجلس، مصوبات مجلس در خصوص برنامه ششم هنوز در جریان بوده و شورای نگهبان نظر خود را ارائه نکرده و 10 روز نیز فرصت دارد لذا در این مدت می تواند به نظر سابق خود بازگردد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی به عنوان نهاد خدمتگذار به ندای ملت و مقام معظم رهبری لبیک گفت لذا نباید در حق آن جفا می شود که حقوق نجومی تصویب کرده است.

منبع: خانه ملت

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین