محمدیان در اجلاس شورای هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها:

کسر شأن دانشگاه است که پیاده نظام احزاب شود/ ملاک خط قرمزهای دانشگاه قانون است

حجت‌الاسلام محمدیان

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه نباید در حوزه فرهنگ تدارکاتچی باشیم، گفت: افرادی هستند که می‌خواهند از دانشگاه برای منافع حزبی خودشان استفاده کنند و این کسر شأن دانشگاه و علم است که بخواهد پیاده نظام احزاب شود.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: حجت‌السلام محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در اجلاس ملی شورای هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی گفت: 2 نوع نگاه در کار فرهنگی وجود دارد؛ یکی نگاه اداری و یکی هم نگاهی که به دنبال اهداف و آرمان‌ها و به رسالتی که دارد اهمیت می‌دهد.

وی افزود: در بخش فرهنگی هستند کسانی که فقط قصد دارند کار را بچرخانند و بروند و سعی می‌کنند سر و صدایی ایجاد نشود تا مدیریت‌شان تمام شود. از طرفی یک عده هم هستند که اهداف و آرمان‌ها را دنبال می‌کنند و فقط به فکر چرخاندن و رفتن نیستند.

محمدیان تصریح کرد: ما فقط نباید تدارکاتچی در حوزه فرهنگ باشیم. متأسفانه امروز 2 نوع نگاهی که گفته شد در دانشگاه‌ها وجود دارد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: عده‌ای می‌گویند این عرصه‌ای نیست که بشود کسی را به اجبار وادار به دینداری کرد. ما نیز بر این مسئله معتقدیم اما ما مسئولیت‌هایی داریم که بر دوش ماست که باید به درستی آن را انجام دهیم. هیچ پیامبری هم مردم را به زور به اسلام دعوت نکرد اما پیامبران برای هدایت مردم پیر شدند و تمام تلاش خود را کردند که مردم با تمام وجود به سمت اسلام بیایند.

محمدیان اظهار داشت: ما در دانشگاه یک وظیفه اداری داریم و یک وظیفه‌مان هم رسالتی است که بر عهده ما گذاشته شده است.

وی افزود: ما بهترین و پاک‌ترین جوانان را داریم و مطالعات نشان می‌دهد که جوانان ما جزو بهترین جوانان هستند و آیا ما نسبت به فرهنگ و دین این جوانان مسئولیت نداریم؟

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اضافه کرد: رفاه، سلامت و امنیت مردم حتما برای ما مهم است اما مسائل دیگری هم وجود دارد که اهمیت دارند و باید به آنها نیز پرداخته شود.

محمدیان گفت: آیا نباید کسانی که برای این کشور تلاش می‌کنند و هر زمان که خطری پیش می‌آید سینه سپر می‌کنند با کسانی که بی‌تفاوت هستند فرق کنند؟ ما نباید در دانشگاه‌ها به کسانی که به نظام دلبستگی ندارند و می‌خواهند از تریبون دانشگاه علیه نظام استفاده کنند، حمایت کنیم و به آنها تریبون بدهیم.

وی تصریح کرد: دانشگاه محل آزاداندیشی و تجارب آراست و شور و نشاط باید در دانشگاه وجود داشته باشد اما خط قرمزهایی هم وجود دارد که باید رعایت شود؛ آن هم قانون است و ما باید قانون را ملاک قرار دهیم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها  با بیان اینکه باید فضا را برای رشد دانشجویان و اساتید فراهم کرد، گفت: انتخابات یک فرصت است برای اینکه شور و نشاط سیاسی در دانشگاه‌ها بیشتر شود و قدرت تحلیل دانشجویان بالاتر رود و نقاط ضعف و قوت بیان شود. همه ما باید از این فرصت استفاده کنیم.

محمدیان ادامه داد: کسانی هم هستند که می‌خواهند از این فرصت برای منافع حزبی خودشان استفاده کنند و این کسر شأن دانشگاه و علم است که بخواهد پیاده نظام احزاب شود.

وی خاطرنشان کرد: کسانی باید در دانشگاه بیایند که باعث رشد دانشگاه شوند نه اینکه به دانشگاه آسیب بزنند. ما شخصیت خوب در هر دو جریان زیاد داریم و باید سعی کنیم از این افراد استفاده کنیم و نباید از موارد مشکوک استفاده کنیم؛ مواردی که باعث می‌شود ذهن جوان ما مخدوش شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در پایان گفت: خدا به ما فرصتی داده تا به نظام خدمت کنیم و هیچ افتخاری بالاتر از خدمت به نظام نیست. پس باید شبانه روز برای خدمت به نظام و مردم تلاش کنیم.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین