علی اشکانی: می‌خواهیم آبروی کشتی فرنگی ایران دفاع کنیم/ هیچ حریفی را دست‌کم نمی‌گیریم

علی اشکانی

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: تمامی نفرات حاضر در تیم ملی به دنبال افتخارآفرینی در جام جهانی کشتی فرنگی هستند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، علی اشکانی، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب افزود: ترکیب نهایی تیم ملی کشتی فرنگی در جام جهانی مشخص شده است و تمامی نفرات به دنبال نشان دادن توانمندی های خود در این مسابقات هستند.

وی در مورد ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی در این رقابت ها ادامه داد: در وزن 59 کیلوگرم محسن حاجی پور و سامان عبدولی در رقابت های جام جهانی به میدان خواهند رفت، البته در این وزن محمد نوربخش را هم داشتیم که به نظر من وی نیز چیزی از آن ها کم نداشت اما در نهایت و با توجه به هم فکری که بین کادر فنی تیم های ملی انجام شد به این نتیجه رسیدیم که حاجی پور و عبدولی به میدان بروند اما نوربخش نیز یکی از گزینه هایی است که حرف های زیادی برای گفتن دارد و امیدوارم در آینده و در رقابت های پیش رو بتوانیم از وی استفاده کنیم.

اشکانی تاکید کرد: در وزن 66 کیلوگرم نیز مهدی زیدوند به دلیل تجربه و حضور بیشتر در رقابت های بین المللی و علی ارسلان به دلیل عملکرد مناسب در رقابت های بین المللی از جمله جام باشگاه های جهان انتخاب شدند در این وزن امین سوری نیز بود که به نظر من به جایگاه اصلی خود نرسیده و چند سالی است عملکرد مطلوبی دارد، امیدوارم بتوانیم از وی نیز در مسابقات پیش رو استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: در وزن 71 کیلوگرم از افشین بیابانگرد بعنوان یک کشتی گیر با تجربه و عنوان دار جهان که سال ها در رقابت های مهم بین المللی به میدان رفته استفاده می کنیم و به همراه وی نیز محمدعلی گرایی جوان در این وزن حضور دارد.

اشکانی گفت: در وزن 75 کیلوگرم خوشحالم که از سعید عبدولی می توانیم بهره ببریم وی پرچمدار تیم ماست و با تجربه ترین و عنوان دار ترین کشتی گیر تیم ملی محسوب می شود.، عبدولی واقعا جنگنده است و حضور وی در ترکیب تیم بسیار مثبت خواهد بود. عبدولی اگر بخواهد می تواند هر حریفی را از پیش رو بردارد و خیلی خوب فعل خواستن را صرف می کند و این حضور و ادای دین او به تیم ملی قابل ستایش است. در این وزن رسول گرمسیری یکی از کشتی گیرانی که در چند سال اخیر عملکرد مناسبی در رقابت های داخلی و بین المللی داشته حضور دارد که وی نیز می تواند در کنار عبدولی توانایی های بالای خود را نشان دهد.

نایب قهرمان اسبق جهان اظهار داشت: در وزن 80 کیلوگرم یوسف قادریان که در حال حاضر به یک کشتی گیر پخته تبدیل شده و مدال برنز جهان را نیز در کارنامه دارد به همراه رامین طاهری که قهرمان آسیاست به میدان می روند.

وی ادامه داد: در وزن 85 کیلوگرم نیز حسین نوری و مهدی فلاح به میدان می روند، این دو کشتی گیر تمرینات منظمی را پشت سر گذاشتند و شرایط تمرینی مناسبی را دارند و می توانند با آمادگی مناسبی که کسب کرده اند عملکرد خوبی را به ثبت برسانند.

اشکانی در مورد وزن 98 کیلوگرم تصریح کرد: با توجه به عدم بهبود علی اکبر حیدری کشتی گیر جوان و مستعد، مهدی علیاری از نفرات با تجربه و مصطفی صالحی زاده از کشتی گیران با انگیزه ما در این وزن به میدان خواهند رفت. من از شورای فنی تشکر می کنم که اجازه دادند تا مهدی علیاری در این رقابت ها به میدان برود و قطعا وی اگر می خواهد جایی در تیم ملی داشته باشد باید بهترین عملکرد را از خود در جام جهانی نشان دهد.

وی در مورد وزن 130 کیلوگرم گفت: امیر قاسمی منجزی با مصدومیت دست مواجه است اما در این وزن ما بهنام مهدی زاده را در اختیار داریم که از شرایط بسیار خوبی برخوردار است و شرایط کشتی وی کاملا تغییر کرده است، امیدوارم در جام جهانی نیز با کشتی هایی که به نمایش خواهد گذاشت بتواند این مهم را ثابت کند.

اشکانی در مورد شرایط کشتی گیران افزود: البته ما چند مصدوم داریم که امیدوارم تا زمان برگزاری مسابقات جام جهانی شرایط آن ها بهتر شود اما کشتی همیشه با این مصدومیت ها همراه بوده است.

وی در مورد حضور تیم های پرقدرتی همچون روسیه، آذربایجان و ترکیه در این رقابت ها اظهار داشت: این تیم ها با بهترین نفرات خود راهی مسابقات جام جهانی خواهند شد البته کشتی گیران ما علیرغم جوانی و بعضا کم تجربه بودن منتظر این هستند که با نمایش کشتی های خوب مقابل قهرمانان المپیک و جهان خود را نشان دهند.

اشکانی تصریح کرد: ضمن اینکه هیچ حریفی را دست کم نمی گیریم اما باید بگویم که تمامی این کشتی گیران با انگیزه هستند، اگرچه که وزن مدالی آن ها نسبت به تیم هایی همچون روسیه، آذربایجان و ترکیه کمتر است اما همه چیز به روی تشک کشتی مشخص خواهد شد و ما این امید را داریم که با تلاش و همتی که انجام خواهد شد بتوانیم از آبروی کشتی فرنگی ایران دفاع کنیم.

وی اظهار داشت: البته باید این را هم در نظر بگیریم که این تیم تیمی است که باید در بلندمدت نتیجه بگیرد و ما باید سرمایه گذاریمان برای بازی های آسیایی 2018 و سپس المپیک 2020 باشد، کشتی فرنگی ایران در حال حاضر دچار دگرگونی شده است و باید با حضور در مسابقات مختلف و برگزاری تمرینات منظم دوباره افتخارآفرینی های گذشته را تکرار کنیم.

اشکانی در پایان خاطرنشان کرد: این قول را می دهم که تمامی کشتی گیران نهایت تلاش خود را برای موفقیت در جام جهانی انجام دهند و از تمامی توانمندی های خود مقابل رقبای بزرگ خارجی خود استفاده نمایند.، ضمن اینکه ما روی حمایت های مردم کشتی دوست ایران و تماشاگران حاضر در سالن مسابقات حساب ویژه ای باز کرده ایم.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

۳.۸ میلیارد پوند هم مالکان آمریکایی را راضی نکرد
بن سلمان در خرید منچستر یونایتد ناکام ماند؟
اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره دربی پایتخت
هیچ بلیتی در محل استادیوم آزادی فروخته نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین