ارزیابی عسگر اولادی از شرایط ارتباطات بانکی ۱۴ ماه بعد از اجرای برجام

بعد از برجام یک ال‌سی هم برای صادرات بازگشایی نشد/ ادعای بازگشایی ال‌سی از سوی دولت جنبه انتخاباتی دارد!

عسگراولادی

عضو اتاق بازرگانی گفت: هیچ ال سی در بحث بازرگانی و صادرات کشور بازگشایی نشده است و تنها برای برخی از صنایع مانند پتروشیمی که برای بخش دولتی است ال سی باز کرده اند.

به گزارش «نسیم آنلاین» اسدالله عسگراولادی، عضو اتاق بازرگانی ایران و چین در خصوص موضوع بازگشایی ال سی ها در دوران پسا برجام گفت: مسئله بازگشایی ال سی تنها برای بانکهایی میسر است که کارگزاری مارا قبول کرده اند، چند بانک در اروپا ، اتریش و آلمان آنها طرف کارگزاری شان در ایران مورد تایید هست می توانند در بحث بازگشایی ال سی با ما همکاری کنند.

وی ادامه داد: بقیه بانک ها، بانک ها مارا قبول ندارند و در نتیجه ال سی برای همه میسر نیست و برای برخی از بانک هایی که از آنها نام برده شد میسر است و تنها آنها می توانند در بحث بازگشایی ال سی به ما کمک کنند و در حال حاضر هیچ ال سی برای بحث صادرات بازگشایی نشده است.

عضو اتاق بازرگانی ایران و چین با بیان اینکه هیچ ال سی برای صادرات کشور بازگشایی نشده است، بیان کرد: هیچ ال سی در بحث بازرگانی و صادرات کشور بازگشایی نشده است و تنها برای برخی از صنایع مانند پتروشیمی که برای بخش دولتی است ال سی باز کرده اند اما برای صادرات تجاری هیچ ال سی بازگشایی نشده است.

عسگر اولادی با اشاره به بازگشایی ال سی برای صادرات میعانات گازی اظهارداشت: تنها بخشی که ال سی برای آن بازگشایی شده است بخش صادرات میعانات گازی است که این هم به دلیل اینکه برای بخش دولتی است میسر شده وگرنه تا به حال هیچ ال سی برای بخش صادراتی بازگشایی نشده است.

وی همچنین با اشاره به اظهارات دولتی ها در خصوص بازگشایی ال سی ها در پسابرجام خاطر نشان کرد: این قبیل اظهار نظرها در خصوص بازگشایی ال سی در دوران پسابرجام به هیچ وجه قابل قبول نیست، دولتی ها گفتمان درمانی خوبی دارند و اینگونه ادعا ها، اظهار نظر های انتخاباتی بیش نیست.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین