میرسلیم در همایش انتخاباتی:

مسئولان قوه مجریه هیچ اراده‌ای برای پیشگیری و مبارزه با فساد از خود نشان نداده‌اند

میرسلیم

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: فساد را ابتدا باید از دستگاه اجرایی خشکاند چون اصل بیت المال در دست قوه مجریه است. قوه مجریه اولا باید پیشگیرانه با مفاسد برخورد کند ولی تا حالا مسئولان قوه مجریه هیچ اراده‌ای در این مورد از خود نشان نداده اند.

به گزارش گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: سیدمصطفی میرسلیم نامزد انتخابات ریاست جمهوری عصر شنبه(۹اسفند) در همایش انتخاباتی خود که در موسسه فرهنگی رفاه برگزار شد، اظهار داشت: ما تربیت شده مرحوم بهشتی اولین دبیرکل حزب موتلفه اسلامی هستیم و در 38 سال فعالیت حزبی یاد گرفتیم؛ تمرین کردیم و بر خود فرض کردیم چگونه به یکدیگر احترام بگذاریم. چگونه حرف دیگران را بشنویم و چگونه نکاتی را که دیگران می گویند و ما نظری داریم یادداشت کنیم.

وی افزود: برخی می گفتند میرسلیم چرا یادداشت می کند؟ این را آموختیم. آموختیم که میان حرف دیگران نپریم. آموختیم که مراعات وقت را بکنیم. آموختیم منظم باشیم. آموخته ایم با برنامه باشیم اگر امروز به صحنه برای ایفای خدمت آمده ایم کار ما مبتنی بر یک برنامه است. هر آنچه می گوییم به اتکای مطالعات و فعالیت هایی است که سالیان دراز در باره آن زحمت کشیده ایم و فکر کرده ایم، تدبیر داشته ایم و این فقط شعار نیست.

میرسلیم ادامه داد: آن برادرانی که نه با سوء نیت که از روی ناآگاهی از حزب به کنایه و طعنه صحبت می کنند باید دقت کنند. مرحوم بهشتی حزب را عبادتگاه خدایی می دانست؛ تحقیرآمیز صحبت نکنید.

وی تاکید کرد: آن برادرانی که تاکنون این گونه اقدام کرده اند یا اطلاع از جایگاه حزب در قانون اساسی ندارند و یا خدای ناکرده به نظم اعتقادی ندارند. امروز به اتکای کوشش، فعالیت و شناختی که از سراسر کشور نسبت به کشور به دست آورده ایم و با دلسوزی نسبت به سرنوشت آینده این نظام وارد صحنه شده ایم و قاطعانه هم خواهیم ایستاد و انشاء الله هم خداوند توفیق خدمت را برای اعتلای نظام را خواهد داد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه هر کسی نمی تواند جرات بکند بگوید من اصلاح طلبم، تصریح کرد: باید شاگردی امام حسین را قبول کرده و پذیرفته باشد تا چنین واژه ای را به کار ببرد. امام حسین با اعتقاد به مبنای کامل اصول. اصلاح طلب بود. و ما نیز بر مبنای اعتقاد به اصول آمده ایم و حاضریم جان خود را بر پای آن بنهیم.

میرسلیم افزود: مفاسد متاسفانه رخ داده است. این برای نظام ما افتخار نیست که شاهد شکل گیری مفاسد در سرزمین مقدس ایران بوده باشیم اما فساد به تدریج پیشرفت کرد. ابتدا فساد فردی بود، بعد گروهی و بعد شبکه ای شد و متاسفانه به حالت نهادینه رسیده ایم و امروز مبارزه با فساد به مراتب مشکل تر از بیست سال پیش است که جنبه فردی داشت.

وی ادامه داد: رقم ها آن روز در حد یک یا دو نفر بود اما به خاطر این که فسادهای صد تا چند هزار میلیاردی رخ دهد قطعا باید شبکه ای از فساد وجود داشته باشد که عناصر خود را در هر سه قوه مستقر و انتخاب کرده که هر جا مشکلی پیش آید راهی برای نجات پیدا کردن داشته باشد و حالا کار مشکل تر شده است.

وی افزود: چرا روسای سه قوه که در سه چهار سال گذشته مستقیما مخاطب رهبری بودند نتوانستند در این زمینه دسته گلی نشان دهند؟ برای این که خیلی گرفتاری پدیده فساد شده ایم و هر جایی می آیند شروع کنند می بیند بادش به آنها هم می خورد و اینجاست که کار را مشکل کرده است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: من اعتقاد دارم که فساد را باید خشکاند ابتدا در دستگاه اجرایی چرا که کار دست مجریان است.

وی با اشاره به ضرورت رعایت حدود بیت المال گفت: قوه مجریه باید پیشگیرانه نسبت به مفاسد اقدام کند که تاکنون اقدامی را از خود نشان نداده اند و همیشه پیشگیری از درمان مهم تر است و همیشه باید به یادمان می بود که پیشگیری واجب است.

وی تاکید کرد: ما نباید برای رای آوردن در مجلس و ریاست جمهوری هزینه داشته باشیم. ما که چیزی برای هزینه کردن نداریم اهل ریخت و پاش هم نیستیم و از همه طرفداران تقاضا کرده‌ایم اسراف نکرده و خلاف نکنند؛ نکند عکس و شعار من حقیر را در جایی بچسبانند که خلاف قانون باشد.

میرسلیم افزود: قوانین در جامعه اسلامی باید رعایت شود و این جنبه شرعی دارد و اگر مراعات نکرده ایم گناه کرده ایم.

وی گفت: ما خود را برای پذیرش هر گونه سختی ، مرارت و دشواری آماده کرده‌ایم. با این اعتقاد که یقین راسخ داریم که «فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا. إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا».

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین