رئیسی در جمع مردم ایلام:

از اتاق‌های مدیریتی خود بیرون بیایید و سفره و معیشت مردم را ببینید

مشکل کشور ضعف مدیریت و تدبیر است/ حقوق شهروندی با نمایش و رونمایی حل نمی‌شود؛ آیا کارگری که بیکار می‌شود و یا کشاورزی که مزرعه‌اش به دلیل بی‌تدبیری از بین می‌رود حقوق شهروندی ندارد؟

همایش حامیان رئیسی

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: از اتاق‌های مدیریتی بیرون بیایید و سفره و معیشت مردم را ببینید؛ این شرایط زیبنده مردم نیست

به گزارش «نسیم آنلاین»، محورهای سخنان حجت‌الاسلام رئیسی، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در جمع پرشور مردم ایلام به این شرح است:

🔹همواره تلاش کرده‌ام تا از مردم با مردم و در میان مردم باشم و در این راه توجهی به تخریب‌ها و شایعات نخواهم کرد.

🔹مردم ایلام با قهرمانی و غیرت اجازه ندادند خاک ایران به دست دشمنان بیفتد.

🔹در استانی هستیم که دارای یک وضعیت موجود است. در این جریان موجود نباید نگاه جریانی و حزبی کرد.

🔹اگر بخواهیم وضع موجود استان ایلام مبارز و مقاوم و عرصه های نبرد پیروزی و افتخار آفرینی را ترسیم کنیم، آیا این وضع در شأن مردم و استان هست؟

🔹من می گویم دعواهای سیاسی را رها کنیم. آیا به جا است در استانی که این میزان ثروت وجود دارد این میزان نفت و گاز و میعانات وجود دارد این میزان بیکاری وجود داشته باشد؟

🔹ایلامی‌ها به ما درس دشمن شناسی و دشمن ستیزی دادند. قبل از انقلاب نیز پرچم نهضت را به دست گرفتند.

🔹رای مردم از برکات انقلاب اسلامی است تا مردم خود سرنوشت شان را رقم بزنند.

🔹مردم با نگاهی به آنچه پیش از این تصمیم گرفته‌اند و آنچه در پی آن رخ داده است،می‌خواهند تصمیم جدید بگیرند. رای مردم هم نگاه به گذشته و هم نگاه به آینده دارد.

🔹غربی‌ها در انتخابات‌های خود و پیروان آنها در داخل در تبلیغات انتخاباتی حرفهایی می‌زنند که دلفریب است ولی ما در تبلیغات نمی‌خواهیم و نباید اینگونه باشیم. صداقت با مردم جواب خواهد داد.

🔹پس از چهار سال باید وضع موجود استان ایلام را ارزیابی کنیم.

🔹این وضعیت قطعا در شان مردم نیست. بنده کسی نیستم که از مطالبه خواست مردم و ارزش‌ها گذشت کنم. گروه‌گرایی و جناح‌گرایی عامل این مشکلات است.

🔹در استانی که نفت و منابع فراوانی وجود دارد وجود این همه بیکار حق نیست. آمار بیکاری با وجود اعلام رسمی ۱۳ درصدی برای استان در بعضی مناطق تا ۳۰ یا  ۴۰درصد است. با این وجود نمی‌خواهم در آمار تشکیک کنم. همین آمار رسمی نیز زیبنده این استان و این کشور نیست.

🔹ایلام یکی از مناطق نفت خیز کشور است. قانون به صراحت تاکید بر پرداخت ۲ درصد درآمد نفتی به مناطق نفت‌خیز دارد. آیا امروز این قانون اجرایی می‌شود؟

🔹ایلام قابلیت‌های زیادی در حوزه گردشگری و پتروشیمی دارد و نباید امروز شرایط به جایی برسد که جوان در شرایط بن بست قرار بگیرد.

🔹سال گذشته سیل مخربی در استان اتفاق افتاد، اما مردم سوال دارند که چرا منابع کافی برای حل این بحران تعلق نگرفت.

🔹بحث ما در مورد معیشت و نان مردم است. درباره واقعیت‌های زندگی مردم صحبت می‌کنیم. چرا آقایان بحث را عوض می‌کنند؟ چرا موضوعات فرعی و کم اهمیت برای مردم را به صحنه انتخابات می‌کشند؟ این حرف‌ها این جناح آن جناح و ترک و کرد و لر و ایلامی و غیر ایلامی ندارد.

🔹چرا این وضعیت باید وجود داشته باشد؟ چرا باید تعداد زیادی از مردم ایلام تحت پوشش سازمان‌های حمایتی باشند؟ عمیقا معتقدم می‌توان مشکل اشتغال را حل کرد.

🔹اگر برای جوان تحصیل کرده کار ایجاد نکردید چرا پدران آنها را هم بیکار کردید.

🔹قراردادها را محرمانه کردند و حتی حاضر نیستند به نمایندگان توضیح دهند. محرمانگی در امور اقتصادی معنا ندارد. مسائل اقتصادی باید پشت ویترین شیشه ای قرار بگیرد.

🔹تسهیلات بانکی نباید به عده‌ای خاص تعلق بگیرد و باید با سامانه جامع اطلاعاتی از دادن وام به افراد بد حساب و بدهکاران بانکی جلوگیری شود.

🔹از کاسبان چند بار مالیات ارزش افزوده گرفتند اما از صاحبان درآمدهای میلیاردی مالیاتی گرفته نمی شود. این بحث‌ها آرمانی و شعاری نیست.

🔹بحث ایجاد یک میلیون شغل مستند به برنامه ششم توسعه است. اگر بنای اجرای قانون را ندارید به مردم اعلام کنید. ما معتقدیم با ظرفیت های کنونی کشور و اتکا به صنعت مسکن می توان اشتغال مناسبی در کشور ایجاد کرد.

🔹می‌توان هفتصد هزار ازدواج در سال را به یک میلیون در سال ارتقا داد.

🔹دولتمردان باید به مردم باور داشته باشند و ببینند که امام و رهبر معظم انقلای به مردم اعتماد داشتند.

🔹مسکن توان تولید اشتغال فراوانی دارد و باید از آن استفاده شود.

🔹حرف ما بسیار ساده و البته حیاتی است. ایجاد اشتغال و افزایش امکان ازدواج برای جوانان. اما آقایان بحث‌ها را به بحث‌های سیاسی منحرف می‌کنند. اگر دو نفر از بدهکاران بانکی منابع را پس دهند مشکل وام ازدواج و اشتغال حل خواهد شد. به همین سادگی.

🔹نباید جوان ایلامی به جایی در زندگی برسد که احساس بن بست کند. اگر مردم به صحنه بیایند بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

🔹از اتاق‌های مدیریتی بیرون بیایید و سفره و معیشت مردم را ببینید. این شرایط زیبنده مردم نیست.

🔹آیا توانایی حل مشگل ریزگردها را نداریم؟ چرا فقط به صورت تسکینی اقدام می‌شود. اگر میان محیط زیست و اشتغال پیوند ایجاد کنیم حتما با استفاده از ظرفیت‌های موجود کشاورزی مشکل ریزگردها قابل حل است.

🔹مشکل کشور ضعف مدیریت و تدبیر است. ما در آستان قدس رضوی بحث کشاورزی و ساخت‌و‌ساز را افزایش و با تخریب محیط زیست مبارزه کردیم. می‌توان با استفاده از جوانان فرهیخته کارهای زیادی انجام داد.

🔹می‌توان بحران بیکاری در کشور را ریشه‌کن کرد و فقر مطلق را از چهره مردم مظلوم کشور زدود. گره‌های بخش مسکن قابل گشودن است و تنها اراده می‌خواهد.

🔹نگویید که نمی توانیم و بودجه نداریم. با این مدیریت فعلی امکان تحقق خیلی از موارد وجود دارد اما با مدیریت جهادی و انقلابی امکان تحول در کشور وجود دارد.

🔹حرف ما این است که چرا قول و وعده‌های خود را فراموش کردید. در این انتخابات باید یک تغییر در معیشت و زندگی و اشتغال مردم صورت بگیرد. گام اول این تغییر در انتخابات ریاست جمهوری است.

🔹سخنرانی‌ها و مقاله‌ها و نوشته‌های آقایان در سال‌های گذشته را ببینید؛ می‌گفتند دوران انشا گذشته است و باید عمل کرد. اما می‌بینیم که وضعیت مردم به کجا کشیده است.
🔹حقوق شهروندی با نمایش و رونمایی حل نمی‌شود. آیا کارگری که بیکار می‌شود و یا کشاورزی که مزرعه‌اش به دلیل بی‌تدبیری از بین می‌رود حقوق شهروندی ندارد؟
🔹قفل‌ها باز شدنی است و کلید آن حضور مردم است.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین