نقوی‌حسینی در گفتگو با «نسیم آنلاین» مطرح کرد؛

دولت باید پاسخ دهد چگونه در معدنی که امن اعلام شده چنین حادثه‌ای اتفاق می‌افتد؟

گفتگوی تفصیلی با سید حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: اینکه مثلا دستگاه تشخیص گاز نبوده، نشت گاز وجود داشته و یا کسی به حقوق و نیازهای کارگران رسیدگی نمی‌کرده بحث‌هایی است که در صورت اثبات باید دولت نسبت به آنها پاسخگو باشد.

سید حسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار «نسیم آنلاین»، در خصوص حادثه در معدن زمستان یورت استان گلستان با بیان اینکه من این حادثه واقعا ناگوار را به همه خانواده‌های داغدار از طرف کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تسلیت عرض می‌کنم اظهار داشت: ما خودمان را شریک غم آنها می‌دانیم و انتظار داریم دولت همه تلاش خود را برای بررسی موضوع، نجات مصدومین و رسیدگی به خانواده بازماندگان بگذارد.

نقوی‌حسینی با اشاره به اینکه هنوز علت حادثه به خوبی روشن نیست و مسئولین در حال بررسی علل این حادثه هستند اظهار داشت:‌ با این حال مطابق اخبار منتشر شده وزارت صنعت و معدن سال 95 این معدن را امن اعلام کرده است یعنی هیچ مشکلی از لحاظ امنیتی در این معدن وجود ندارد.

وی با تاکید براینکه این مساله مهمی است که چطور معدنی که معدن امن اعلام ‌شده یک چنین اتفاقی در آن می‌افتاد اظهار داشت: بعد از حادثه انتظار این بود که دولت همه امکانات خود را بسیج کند و همانطور که در پلاسکو دیدیم که آقای رئیس جمهور، معاون اول و همه وزرا آنجا حضور پیدا کردند و نسبت به آن حساسیت نشان دادند و پیگیر علل و عوامل آن بودند در این حادثه هم همین گونه عمل کنند اما در این حادثه به وزیر و کسان دیگر ماموریت داده می‌شود تا بروند و بررسی کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت:‌ انتظار این بود که دولت همه توان خود را بگذارد و در محل حادثه معدن حضور پیدا کند و از نزدیک مسائل را بررسی کند ولی این اتفاق نیفتاده است.

وی با ابراز امیداوری نسبت به اینکه افراد محبوس شده در معدن به سلامت نجات پیدا کنند اظهار داشت: باید اطلاعات دقیق بیاید تا ابعاد موضوع و علل و عوامل آن کاملا بررسی شود تا براساس نظرات دقیق بتوانیم اظهار نظر کنیم.

نقوی‌حسینی تاکید کرد: نکته مهم این است وقتی که وزرات صنعت و معدن معدن را امن اعلام کرده یعنی به لحاظ نشت گاز، امکانات، وسایل کار و تامین امنیت کارگران مشکلی‌ ندارد اما اگر روبرو شده باشیم با اینکه مثلا دستگاه تشخیص گاز نبوده، نشت گاز وجود داشته و یا کسی به حقوق و نیازهای کارگران رسیدگی نمی‌کرده بحث‌هایی است که در صورت اثبات باید دولت نسبت به آنها پاسخگو باشد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین