باشگاه‌ها باید از دستورالعمل‌ها و مصوبات فدارسیون تمکین کنند

پاسخ فدراسیون فوتبال به پرسپولیس: قرارداد تیم‌های بدهکار ثبت نمی‌شود

دیدار پرسپولیس برابر پیکان

کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال اطلاعیه‌ای در خصوص باشگاه‌هایی که دارای پرونده‌های قضایی منجر به اتخاذ تصمیم در مراجع بین المللی هستند، صادر کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین» به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، با تصویب هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران، در تاریخ 95/12/24 با اختیارت حاصله از اساسنامه این فدراسیون  مبنی بر اینکه کلیه باشگاه‌هایی که دارای پرونده های قضائی منجر به اتخاذ تصمیم در مراجع بین المللی نظیر فدراسیون جهانی فوتبال و دیوان بین‌المللی داوری برای ورزش و غیره هستند تا تسویه حساب نهایی یا مختومه شده پرونده‌ها، اجازه ثبت قرارداد با اشخاص خارجی جدید را نخواهند داشت و مطابق اساسنامه فدراسیون، تمام باشگاه‌ها و بازیکنان متعهد به تمکین و اجرای دستورالعمل‌ها و مصوبات فدارسیون هستند. 

این مصوبه از سوی دبیرکل فدارسیون به سازمان لیگ و تمام هیئت‌ها نیز ابلاغ شده است لذا بدون اخذ مجوز از کمیته تعیین وضعیت و سایر نهادهای ذیربط، هیچ قراردادی در فدارسیون فوتبال به ثبت نخواهد رسید.

بر همین اساس باشگاه‌های محروم، بدون هیچ استثنایی، تنها با مختومه کردن پرونده‌های خود می‌توانند نسبت به ثبت قراردادها با اشخاص جدید خارجی  اقدام کنند و بدیهی است که مسئولیت و جبران خسارت ناشی از هر گونه اقدام مغایر این مصوبه نظیر انعقاد قرارداد در شرایطی که مجاز به آن نیستند، بر عهده اشخاص اقدام کننده و قابل رسیدگی در رکن قضایی فدراسیون است. 

از آنجایی که این مصوبه در راستای اصلاح وضعیت حقوقی و قضایی باشگاه‌ها و نیز وضعیت حقوقی فدراسیون فوتبال ایران نزد فدراسیون جهانی فوتبال و سایر مراجع بین المللی و جلوگیری از محرومیت‌های احتمالی بین المللی بعدی تصویب شده است و در نهایت اجرای آن به تمام ارکان فوتبال ایران خواهد رسید.

 ضمن تشکر از باشگاه‌هایی که اقدام به مختومه کردن پرونده‌های بین‌المللی خود داشته‌اند و در این راستا حرکت کردند، از سایر باشگاه‌ها نیز انتظار دارد تا در جهت مختومه کردن تمام پرونده‌های بین المللی و نیز اجرای دقیق دستورالعمل‌ها و مصوبات فدارسیون فوتبال قدم بردارند.

به گزارش تسنیم، طبق مصوبه فدراسیون فوتبال، تیم‌هایی که در مجامع بین‌المللی پرونده دارند، نمی‌توانند بازیکن خارجی بگیرند. سرپرست باشگاه پرسپولیس صبح امروز به انتقاد از این مصوبه پرداخته بود که فدراسیون فوتبال نیز به نوعی جواب اظهارات طاهری را داد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.