پزشکی قانونی اعلام کرد؛

فوت روزانه ۴۱ نفر در حوادث رانندگی نوروز امسال/ بیشترین آمار تلفات در استان فارس

تصادف

در ایام نوروز امسال (۲۵ اسفند ۹۵ الی ۱۵ فروردین ۹۶) ۸۷۴ نفر یعنی به طور متوسط روزانه ۴۱.۶ نفر در حوادث رانندگی کشته شدند.

به گزارش «نسیم آنلاین» به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در این مدت ۷۳.۲ درصد کشته های حوادث رانندگی مربوط به جاده‌های برون شهری (۶۴۰ نفر)، ۲۰.۳ درصد در راه‌های درون شهری (۱۷۷۷ نفر)، ۶.۳ درصد در جاده‌های خاکی - روستایی (۵۵ نفر) و محل تصادف دودهم درصد موارد نامعلوم (دو نفر) بوده است.

بر اساس این گزارش تعداد متوفیان تصادف در جاده های برون شهری ۸.۱ درصد، راه‌های درون شهری ۱۸.۲ درصد و در جاده های خاکی- روستایی  ۴۱.۸ درصد کاهش یافته است.

همچنین بیشترین تصادفات منجر به مرگ در روزهای ۲۹ اسفند (۶۱ نفر)، ۲۶ اسفند (۶۰ نفر) و ۳۰ اسفند (۵۷ نفر) و کمترین تصادفات منجر به مرگ در روزهای پنجم فروردین (۲۱ نفر) و ۱۵ فروردین (۲۹ نفر) رخ داده است.

بیشترین آمار تلفات در استان فارس

استان‌های فارس (۷۸  نفر) و خراسان رضوی (۵۹ نفر) بیشترین و استان‌های ایلام (۷ نفر) و زنجان، کردستان و اردبیل (هر کدام با ۸ نفر) کمترین تعداد کشته های ناشی از تصادف را داشته‌اند.

بیشترین  درصد افزایش در مرگ‌های ناشی از تصادفات مربوط به ایام نوروز امسال نسبت به سال گذشته در استان‌های زنجان با ۲۷ درصد و سمنان با ۲۲.۴ درصد و بیشترین کاهش مربوط به استان‌های یزد با ۵۷.۱ درصد و بوشهر با ۵۰.۹ درصد بوده است.

بیش از ۷۱ درصد تلفات مرد بودند

این بررسی نشان می‌دهد که ۷۱.۹ درصد از کشته های ناشی از حوادث رانندگی مرد و ۲۸.۱ درصد زن بوده اند. ۴۶ درصد کشته های تصادفات نوروزی تحصیلات کمتر از دیپلم داشتند.از لحاظ تحصیلی ۲۴.۳ درصد بیسواد، ۴۶.۶ درصد دارای تحصیلات کمتر از دیپلم، ۱۴.۹ درصد دیپلمه، ۱۱.۸ درصد بالاتر از دیپلم و ۲.۴ درصد نامعلوم بوده است.۳۵ درصد متوفیات راننده وسیله نقلیه / ۲۹ درصد تلفات در گروه سنی ۳۰ تا ۴۹ سال در زمان وقوع حادثه ۳۵.۶ درصد از افراد راننده وسیله نقلیه، ۱۷.۶ درصد عابر پیاده و ۴۵.۴ درصد سرنشین یا ترک وسیله نقلیه بوده اند.از لحاظ سنی ۱۰.۸ درصد افراد ۱۰ سال و کمتر، ۷.۱ درصد ۱۷-۱۱ سال، ۲۵.۹ درصد ۲۹-۱۸ سال، ۲۹.۸ درصد ۴۹-۳۰ سال و ۲۶.۴ درصد کشته های تصادفات ۵۰ سال به بالا داشته اند.

۴۲ درصد متوفیات بر اثر برخورد دو وسیله نقلیه جان باخته اند

نحوه وقوع تصادف ۴۲.۴ درصد از افراد متوفی ناشی از برخورد دو وسیله نقلیه، ۲۸.۶ درصد واژگونی وسیله نقلیه و ۱۷.۶ درصد ناشی از برخورد وسیله نقلیه به عابر و ۹ درصد وسیله نقلیه متوفی به شیء ثابت بوده است. خودرو مورد استفاده ۵۵.۴ درصد از افراد متوفی خودرو سواری، ۱۸.۱ درصد موتورسیکلت، ۴.۳ درصد وانت بار، ۱.۳ درصد اتوبوس و ۱.۷ درصد کامیون، کامیونت و تریلی بوده، همچنین ۱۷.۶ درصد متوفیات عابر و ۱.۶ درصد سایر موارد گزارش شده است.

بر اساس این گزارش در مواردی که فوت متوفی ناشی از برخورد وسایل نقلیه به یکدیگر بوده، در ۵۷.۲ درصد موارد خودروی مقابل با خودروی متوفی  خودروی سواری، ۱۲.۱درصد وانت بار، ۶.۱ درصد کامیون، ۶.۷ درصد تریلی، چهار درصد موتورسیکلت،۲.۲ درصد کامیونت، ۶.۶ درصد اتوبوس و ۵.۱ درصد سایر خودروها بوده است.

علت اصلی مرگ ۴۹.۹ درصد از افراد ضربه به سر، ۲۶.۲ درصد شکستگی‌های متعدد، ۸.۱ درصد به دلیل خونریزی، ۹ درصد به دلیل علل اشتراکی و ۶.۸ درصد به دلایل دیگر بوده است.

محل فوت ۵۳ درصد متوفیات محل حادثه

همچنین محل فوت ۵۳.۳ درصد از افراد در محل حادثه، ۷.۴ درصد حین انتقال به بیمارستان و محل فوت ۳۸ درصد از افراد در بیمارستان بوده است.نحوه انتقال متوفی در ۸۶.۸ درصد موارد توسط آمبولانس، ۸.۹ درصد به وسیله وسایل نقلیه عبوری، سه دهم درصد به وسیله خودروی پلیس، ۱.۳ درصد سایر و در ۲.۷ درصد موارد نامعلوم بوده است.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین