محسن رضایی در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان خراسان شمالی:

رهبر انقلاب، نیروهای مسلح و مردم جلوی جنگ را گرفته‌اند/ خطر تروریسم دامان حامیان آن را گرفت

محسن رضایی

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آرزوی مردم عربستان در آغوش گرفتن مردمسالاری و برگزاری انتخاباتی مشابه ٢٩ اردیبهشت ایران است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، صبح چهارشنبه، سوم خردادماه 1396 در بجنورد با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر به نیروهای سپاه، ارتش، بسیج ، نیروی انتظامی و همه جهادگران دفاع مقدس گفت: امیدوارم پیروزی‌های بزرگی که با ایثار مردم به دست آمده است، در آینده هم استمرار پیدا کند تا دشمنان ما و دیکتاتورهای منطقه، هرگز به فکر به راه انداختن جنگی دیگر نیفتند.

وی افزود: ملت ما از ابتدای انقلاب اسلامی ثابت کرده است که اگر نیروی مسلح و موشک دارد، آنها را برای صلح، عدالت و آرامش می خواهد و بر خلاف برخی ارتش های دنیا که سلاح را برای تجاوز و حمله به دیگران به کار می گیرند و مستقیم یا غیر مستقیم، امنیت و آرامش منطقه را برهم می زنند، نیروهای مسلح ما این اقتدار را در خدمت امنیت منطقه خواستارند.

رضایی با اشاره به دستاوردهای پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: انقلاب ما زنجیره‌ای از همکاری مستبدان منطقه را پاره و یکی از مهره های این زنجیره را از آن جدا کرد اما به محض گسستن این زنجیره، واشنگتن، لندن و تل آویو، برای بازگرداندن وضعیت قبل از انقلاب، مجموعه ای از توطئه ها را طرح ریزی و پس از اغتشاشات داخلی، صدام را تحریک کردند تا پنج استان ما را اشغال کند.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس اظهار داشت: دشمنان ما به دنبال این بودند که جلو پیشرفت ملت های منطقه را بگیرند؛ کما این که با تحقیر مردم، منابع نفت و ثروت آنها را به غارت می بردند. آنها می خواستند مردم منطقه بیدار نشوند تا سلطه خود را در منطقه حفظ کنند و به همین دلیل هر کسی را که بیدار می شد، سرکوب می کردند؛ زیرا صد سال، آدم کشی و سرکوب، برای آمریکا ثروت و برای مستبدان منطقه، قدرت به همراه آورده بود. انقلاب اسلامی مردم ایران، این روند را متوقف کرد و برای همین سلطه گران در ده سال اول انقلاب، با ما درگیر شدند تا زنجیره منحوس قدرت و ثروت خود را بازیابی کنند. با این حال آزادسازی خرمشهر، نشان داد که این زنجیره دیگر هرگز تکمیل نخواهد شد. دشمنان ما با حمایت از صدام، او را تجهیز و سعودی ها بیش از نود میلیارد دلار به رژیم بعثی کمک کردند تا کار ایران را تمام کند. در روزهای آغاز جنگ، ارتش ما به دلایل مختلف تضعیف شده بود. شهید صیاد شیرازی، شهید نامجو و دوستانشان، از صفر کار را آغاز کردند و در کنار و همراه سپاه پاسداران در مقابل دشمن ایستادند.

«خرمشهر، نقطه ای کلیدی و مهمترین شهر و بندر ایران بود که به اشغال عراق در آمده بود. راه آهن شمال به جنوب ایران، به خرمشهر ختم می شد و از منظر بین المللی ، خرمشهر با کل خوزستان برابر بود. آن روزها ارتش صدام دژ نفوذ ناپذیری در ابعاد نیمی از کشور لبنان، در خرمشهر و اطراف آن برپا کرده بود.»

رضایی با اشاره به این مطلب که پس از آزادسازی خرمشهر، همه دنیا به شکست صدام اذعان داشتند، افزود: اگر همان روزها، مرزها را به رسمیت می شناختند و حقوق ما را به ما بر می گرداندند، جنگ خاتمه می یافت؛ اما بنا به دلایل مختلف، حق ما بود که جنگ را ادامه دهیم. از آن سال تا حدود ده سال اخیر، سلطه گران دوباره به فکر توطئه علیه ایران افتاده اند. اصل این رویارویی ، پس از بیداری اسلامی و محاصره تفکر سعودی و اسرائیل پدید آمد و برای همین داعش و مسائل سوریه را به وجود آوردند، حال آن که با تشکیل دولت عراق، دومین حلقه زنجیر استبداد نیز پاره شد و توطئه ها در سوریه به شکست انجامید . اخیرا آقای ترامپ با چهل پنجاه تن از سران کشورهای اسلامی، جلسه گذاشتند تا دیواری بین سوریه و عراق ایجاد کنند. ترامپ به رئیس جمهور دیوار کش معروف شده است که اول از دیوار مکزیک شروع کرد و سپس با تعرفه های گمرکی، بین چین و اروپا با آمریکا دیوار کشید و اکنون هم به فکر دیوار کشی بین مرزهای عراق و سوریه از طریق لشکر کشی افتاده است.

استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت:اخیرا در منچستر بمب گذاری کردند و کل اروپا را به وحشت انداختند. تروریستی که این کار را کرد، در مکتب عربستان پرورش یافته است و این نشان می دهد که خطر تروریسم دامان حامیان آن را گرفته است. امریکا و غرب در حمله به بحرین و خشونت علیه مردم هم چهره خود را نشان دادند و معلوم شد که حامیان اصلی تروریسم هستند. اگر دموکراسی برای آنها مهم است، اجازه بدهند مردم عربستان، حکام خود را انتخاب کنند. مردم بحرین حق خود را می خواهند، اما آنها با بی آبرویی و فضاحت رو در روی مردم ایستاده اند.

وی تصریح کرد: در چنین شرایطی ما با داعش می‌جنگیم ، از مظلومان حمایت و با اقتدار خود، صلح و امنیت منطقه را دنبال می کنیم.

رضایی با اشاره به فداکاری مردم و نیروهای مسلح استان خراسان شمالی گفت: بیش از پنجاه شهید از این استان در عملیات بیت المقدس حضور داشته اند و این استان هفت شهید مدافع حرم نیز تقدیم کرده است. جایزه صلح نوبل را باید به مدافعان حرم ما داد؛ چرا که ملت های جهان نظاره گر هستند و می بینند که مدافعان حرم چگونه برای صلح ، ایثار می کنند. امروز مسلمانان منطقه از همدستی حکام سعودی با اسراییل و بمب هایی که روی خانه های مردم یمن ریخته می شود، شرمنده اند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: ایستادگی ملت ما موجب ساخت تمدن مقتدر ایرانی، اسلامی خواهد شد که این دستاوردها را از رهبری حکیمانه حضرت آیت الله العظمی خامنه ای داریم . آنچه امروز جلو جنگ را گرفته؛ رهبری، نیروهای مسلح و مردم ما بوده‌اند.

وی با اشاره به حماسه آفرینی مردم ایران در انتخابات 29 اردیبهشت گفت: دنیا دید که در این انتخابات، مردم ما با شور و شادابی و امنیت ، حماسه ای دیگر خلق کردند و عزت ملت ایران را به رخ دیگر کشورها کشیدند. آرزوی مردم عربستان، در آغوش گرفتن مردمسالاری و برگزاری انتخاباتی مشابه ٢٩ اردیبهشت است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین