پورمختار در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

توافق برای ریاست لاریجانی قطعی است/ فراکسیون امید و دولت هم به نوعی بر ریاست لاریجانی توافق دارند

محمدعلی پورمختار، رئیس کمیسیون اصل 90 قانون اساسی

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: فکر می‌کنم اعضای فراکسیون امید هم به نوعی بر روی ریاست آقای لاریجانی توافق داشته باشند و بیشتر برای کسب نائب رئیسی تلاش می‌کنند.

محمدعلی پورمختار عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در گفتگو با خبرنگار «نسیم آنلاین»، در خصوص انتخابات هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه فعلا توافقاتی بین فراکسیون نمایندگان ولایی و مستقلین انجام شده اظهار داشت: بر این اساس توافق برای ریاست آقای لاریجانی و نواب رئیس قطعی است، راجع به سایر اعضای هیات رئیسه هم هر کدام از فراکسیون‌ها قرار است فرد مورد نظر را معرفی کنند.

پورمختار با اشاره به گمانه‌زنی‌ها در مورد حضور پزشکیان در انتخاب رئیس مجلس خاطر نشان کرد: آن چیزی که قطعی است این است که انتخاب آقای پزشکیان مورد نظر دو فراکسیون نمایندگان ولایی و مستقلین نیست و فقط ممکن است فراکسیون امید به شکل مستقم وی یا آقای مطهری را معرفی کند.

وی افزود: طبیعتا چون فراکسیون امید در مجموع توافقات بین دو فراکسیون نمایندگان ولایی و مستقلین نیست محتمل است که آقای پزشکیان یا کسی دیگری برای ریاست و نائب رئیسی مجلس معرفی شود ولی در عین حال من فکر می‌کنم اعضای فراکسیون امید هم به نوعی بر روی ریاست آقای لاریجانی توافق داشته باشند و بیشتر برای کسب نائب رئیسی تلاش می‌کنند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در مورد نظر دولت در خصوص انتخاب رئیس مجلس اظهار داشت: اخبار غیرموثقی می‌رسد مبنی بر اینکه برخی از وزرا در مورد انتخاب رئیس مجلس رایزنی و سفارشاتی دارند با این حال سفارشات به سمت آقای پزشکیان نیست و تقریبا به سمت توافق دو فراکسیون نمایندگان ولایی و مستقلین است.

وی در پایان با ابراز امیداوری نسبت به اینکه آن چیزی که به نفع کشور است اتفاق بیافتد اظهار داشت: توقع این است که هیات رئیسه فعال‌تر باشد و نقش راهبری مجلس را برای رسیدگی به مسائل مهم کشور به درستی ایفا کند؛ هرچند مجلس در یکسال گذشته بحث‌های برنامه و بودجه که الزامی و اجباری بود را داشت اما در دیگر موارد باید به سمت تحقق سیاست‌های مهم ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه اشتغال و تولید برود تا ان‌شاءالله بتواند مشکلات را حل کند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین