آیت‌الله مکارم شیرازی در مراسم شب قدر:

من نفهمیدم داستان حقوق نجومی به کجا رسید/ برخی مدیران ده‌ها شغل دارند/ مملکت را نمی‌توان با شعار اداره کرد

مکارم شیرازی

آیت‌الله مکارم شیرازی اظهار داشت: من نفهمیدم که داستان حقوق نجومی به کجا رسید، مجلس، قوه قضائیه، دولت و رسانه‌ها درگیر این مسأله شدند، اما معلوم نیست که ماجرای حقوق نجومی به کجا رسید و آیا این حقوق به بیت‌المال برگشت یا خیر.

به گزارش «نسیم آنلاین»، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی بامداد امروز در مراسم احیای شب قدر در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) برگزار شد با اشاره به راه زنده شدن روح انسان اظهار کرد: این روح دارای یک بخش الهی است که انسان باید با موعظه آن را زنده است.

وی ادامه داد: زهد به معنای ساده زیستن و تشریفات را از زندگی قطع کردن است، انسان زاهد خودش را اسیر مال دنیا نمی‌کند، در روایتی آمده است که تمام سعادت‌ها در یک اتاق است و کلید آن اتاق زهد و ساده زیستن است، اگر انسان می‌خواهد در دنیا آرامش داشته باشد، باید به دنبال ساده‌زیستی باشد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: براساس روایات خداوند به امام علی(ع) زینتی داد که از آن بهتر زینتی وجود ندارد، این زینت ساده زیستی و زهد در دنیا است. اگر انسان در دنیا امکاناتی را از دست داد، نباید بی‌تابی کند، اگر انسان به چیزی دلبسته باشد، در صورت از دست رفتن آن چیز ناله می‌کند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به ضرورت عدم وابستگی به دنیا اظهار کرد: انسان نباید به دنیا وابسته باشد تا اینکه در صورت از دست دادن نعمت‌های دنیا ناراحت شود، انسان به چیزی هم که دارد، نباید خوشحال باشد.

وی ادامه داد: کشوری که بیش از همه از امام علی(ع) در آن سخن گفته می‌شود، کشور ما است، همیشه در ایران به یاد امام علی(ع) هستیم، اما ساده زیستی این امام معصوم چندان در زندگی ما مشاهده نمی‌شود.

استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: 50 درصد پسران و دختران به دلیل تشریفات و تجمل‌گرایی نمی‌توانند که به خانه بخت بروند، باید از تشریفات در ازدواج‌ها پرهیز کنیم و باید برنامه امام علی(ع) در زندگی ما حاضر باشد.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به نامه امام علی(ع) به فرماندار بصره اظهار کرد: به امام علی(ع) خبر داده شد که این فرماندار به مهمانی یکی از ثروتمندان شهر بصره رفته است، در آن مهمانی فقرا پشت در ماندند و امام علی(ع) به این دلیل به فرماندار بصره نامه نوشت و او را توبیخ کرد.

وی ادامه داد: زندگی اگر تشریفاتی شد، هزینه دارد و هزینه چنین زندگی آلوده شدن به بسیاری از چیزها است، انسان اگر ساده زیست باشد، اداره زندگی برای او راحت می‌شود.

استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: یکی از بلایای جامعه امروز فاصله طبقاتی است، خانواده‌هایی هستند که چهار خودرو در منزل دارند، اما خانواده‌های دیگری هم هستند که حتی توان خرید یک موتورسیکلت را ندارند، چیزی که امنیت یک کشور را متزلزل می‌کند، فاصله طبقاتی است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به مدیران چند شغله در کشور اظهار کرد: برخی مدیران هستند که ده‌ها شغل دارند، من نفهمیدم که داستان حقوق نجومی به کجا رسید، مجلس شورای اسلامی، قوه قضائیه، دولت و رسانه‌ها درگیر این مسأله شدند، اما معلوم نیست که ماجرای حقوق نجومی به کجا رسید و آیا این حقوق به بیت‌المال برگشت یا خیر.

وی ادامه داد: مملکت را نمی‌توان با شعار اداره کرد، باید اداره کشور با برنامه امام علی(ع) باشد، دلیلی ندارد که تمام مدیران کشور در نقاط خاصی از تهران زندگی کنند و این مدیران از جنوب پایتخت بی‌خبر باشند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: امام علی(ع) حتی در بستر شهادت هم به مردم تعلیم می‌داد، این امام معصوم سفارش کرد که مبادا ابن ملجم شکنجه شود، امام علی(ع) فرمود در صورت شهادتم قاتلم را فقط با یک ضربه شمشیر قصاص کنید

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین