قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت:

اجازه نمی دهیم واحدهای تولیدی تعطیل شوند

کارخانه فولاد

رضا رحمانی گفت: ضروری است همه دست به دست هم دهند تا ۴۴ پروژه‌ای که مربوط به مواردی مثل طرح رونق تولید، بازسازی صنایع، مدیریت واردات و گسترش صادرات است، به مرحله عملیاتی برسند.

به گزارش «نسیم آنلاین»قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افزایش رقم تسهیلات اعطایی در نظر گرفته شده برای واحدهای کوچک و متوسط به 20 هزار میلیارد تومان در سال جاری گفت: اجازه نمی دهیم واحد تولیدی در دولت تدبیرو امید به دلیل مشکلات سرمایه در گردش تعطیل یا نیمه تعطیل شود.

رضا رحمانی در تبریز افزود: وقتی توسعه صنعتی کشور از قاعده ای پیروی نکند، شاهد وضعیت کنونی خواهیم بود و بسیاری از صنایع در تمامی کشور بدون در نظر گرفتن ظرفیت و مقیاس تولید، مستقر شده اند.

وی ادامه داد: در دولت یازدهم راهبردهای صنعتی و معدنی تدوین و آمایش های سرزمینی انجام شده و مزیت های منطقه ای مراعات شد و با امضای وزیر صنعت و معدن به هیات دولت جهت تصویب ارسال شده است.

رحمانی اظهار کرد: در قانون برنامه ششم، وزارت صنعت ‌و معدن موظف شده است شش ماه بعد از ابلاغ برنامه‌ها، استراتژی و اولویت صنعتی را به تصویب هیات وزیران برساند.

وی گفت: این استراتژی در ماه چهارم اجرای برنامه تدوین شده با امضای وزیر صنعت، معدن و تجارت به دولت ابلاغ شده و در حال پیگیری این امر هستیم تا قبل از شروع دولت جدید مصوب شود.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: امروز تولید به عنوان محور فعالیت های اقتصادی کشور و شاه بیت اقتصاد مقاومتی حمایت از تولید است.

وی اضافه کرد: سال گذشته هفت پروژه اقتصاد مقاومتی در دستور کار وزارت صنعت قرار داشت که این رقم در سال جاری به 44 پروژه رسیده است.

رحمانی با تقدیر از عملکرد مدیریت ارشد آذربایجان شرقی در حوزه اقتصاد مقاومتی در سال گذشته، گفت: پارسال 16 هزار میلیارد تومان تسهیلات مصوبه برای واحدهای کوچک و متوسط اعطا شد که در سالجاری 20 هزار میلیارد تومان ابلاغ شده و در کنار آن 10 هزار میلیارد تومان نیز برای بازسازی و نوسازی صنایع و صنوف تولیدی ابلاغ شده است.

وی با اشاره به اینکه نخستین مشکل کوتاه مدت واحدهای صنعتی نحوه دسترسی به منابع مالی و تأمین سرمایه در گردش است، افزود: سرمایه درگردش برای واحد تولیدی بسیار مهم بوده و نقش خون در رگ انسان را دارد.

قائم مقام وزیر صنع، معدن و تجارت با بیان اینکه بیکاری، رکود و تورم با تولید حل می‌شود، ادامه داد: ضروری است در این راستا همه دست به دست هم دهند تا 44 پروژه‌ای که مربوط به مواردی مثل طرح رونق تولید، بازسازی صنایع، مدیریت واردات و گسترش صادرات است، به مرحله عملیاتی برسند.

وی با بیان اینکه در بحث صادرات تبریز در جایگاه خوبی قرار گرفته است، تاکید کرد: باید این جایگاه توسعه یابد تا صادرات شکل بگیرد و به دنبال آن کشاورزی نیز تقویت شود.

رحمانی اظهار کرد: اگر تولید شکل نگیرد، بقیه بخش‌ها هم مثل دارایی و مالیات نیز با مشکلاتی مواجه می‌شوند .

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین