منصوری در گفت‌وگو با فارس:

مذاکره‌کنندگان ما نتوانسته‌اند شرایط شکننده را به اروپا تفهیم کنند

عنوان

عضو کمیسیون برجام گفت: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران نتوانسته به سه کشور اروپایی تفهیم کند که اگر ایران از برجام زیان کند، شرایط برای آن‌ها هم شکننده خواهد بود.

عباسعلی منصوری عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به مأیوس کننده خواندن بسته پیشنهادی سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان برای تداوم مذاکرات در مورد برجام، گفت: جمهوری اسلامی ایران باید بتواند از همه مؤلفه های اقتدار و امنیت خود در حوزه های سیاست خارجی، دفاعی و امنیتی و اقتصادی و اجتماعی و نیز عمق راهبردی خود، جهت اقناع اروپا به گنجاندن مفاد مورد نظر ایران در بسته پیشنهادی اش استفاده کند.

وی ادامه داد: ایران باید در جهت متقاعد کردن اروپا به اصلاح این بسته پیشنهادی، آنها را متذکّر اقدامات کشورمان در رفع تنش های بین المللی، مبارزه با تروریسم و مواد مخدر کند؛ مبارزاتی که اگر ایران به آنها مبادرت نمی کرد، امروز آثار منفی آن بیش از همه بر اروپا ظاهر شده بود. 

منصوری با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز اهرم های بسیار خوبی برای تغییر دادن بسته پیشنهادی سه کشور اروپایی جهت مذاکرات در مورد برجام دارد، گفت: داعش و گروه های تروریستی می توانند امنیت اروپا را به هم بریزند، اما ایران با داعش مبارزه کرد و اجازه نداد قدرت گیری آنها در غرب آسیا دست شان را برای ضربه زدن به دیگر مناطق از جمله اروپا باز گذارد. 

وی ادامه داد: تیم مذاکره کننده ایرانی باید شرایط آینده را برای اروپاییان در صورت عدم تأمین رضایت تهران در مذاکرات دقیق ترسیم کند و به آنها تفهیم کند اگر ایران از قبل برجام متضرّر شود، می تواند شرایط برای اروپا هم شکننده باشد. 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نهم گفت: ما تاکنون نتوانسته ایم از این اهرم نه در رسانه هایمان و نه در مذاکرات از سوی هیأت مذاکره کننده استفاده کنیم. 

وی در بخش دیگری از این گفت وگو اظهار داشت: ما سرمایه داران ایرانی بزرگی در دنیا داریم که به علت عِرق ایرانی حاضرند سرمایه های خود را در جهت تعالی اقتصاد کشور به کار گیرند، همانگونه که در دوران دفاع مقدس همه دست به دست هم دادیم.  

عضو کمیسیون برجام در مجلس نهم عنوان داشت: شرایط امروز کشور مستلزم این است که هر کس در هر حوزه ای اعم از اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ظرفیت خود را به میدان آورد. 

به گزارش فارس، حسن روحانی عصر دیروز در تماس تلفنی «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان، با اشاره به ارائه بسته پیشنهادی سه کشور اروپایی در ارتباط با چگونگی عمل به تعهدات و همکاری هایشان در برجام، آن را مایوس کننده عنوان کرد و گفت: متاسفانه در بسته پیشنهادی ارائه شده راهکار عملیاتی و شیوه مشخصی برای ادامه همکاری ها وجود نداشت و یک سری تعهدات کلی در حد بیانیه های سابق اتحادیه اروپا عنوان شده بود.

رئیس جمهور کشورمان همچنین در تماس تلفنی مکرون رئیس جمهوری فرانسه با بیان اینکه بسته پیشنهادی 3 کشور اروپایی به ایران درباره برجام دربرگیرنده همه خواسته های ایران نیست بر ضرورت توجه جدی به تأمین خواسته های کشورمان برای ادامه روند همکاری ها در اجلاس فردای وزرای خارجه 5 کشور در وین تأکید کرد.

انتهای پیام/

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین