حمید رضا ترقی در گفتگو با نسیم آنلاین مطرح کرد؛

روحانی حرف جدیدی نداشت

عزل دو وزیر باعث شد روحانی جنجال آفرینی نکند/ روحانی به دنبال فرافکنی برای پنهان کردن ضعف‌های دولت بود

حمیدرضا ترقی، در گفتگو با خبرگزاری نسیم

امیدوارم که آقای روحانی در عملکرد و کابینه خود تغییری ایجاد کند تا نارضایتی مردم و مجلس هم افزایش پیدا نکند چرا که در آن صورت دولت با مشکلات بیشتری مواجه خواهد بود.

نسیم آنلاین: بالاخره روحانی در بهارستان حاضر شد تا به سوالات نمایندگان که در پنج محور و با مووضوعات اقتصادی طرح شده بود پاسخ دهد؛ پاسخ هایی که به جز یک مورد نمایندگان ملت را قانع نکرد. نکته جالب توجه در جلسه امروز مجلس برگزاری آرام جلسه علی رغم پیش بینی کارشناسان مبنی بر پر حاشیه بودن جلسه امروز بود که بعد از نامه تهدید آمیز روحانی به مجلس قوت گرفته بود.

حمید رضا ترقی کارشناس مسائل سیاسی و سخنگوی حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار «نسیم آنلاین»  در مورد جلسه امروز مجلس گفت: « به نظر من جلسه امروز مثبت بود. چون همانطور که مقام معظم رهبری  توصیه کرده بودند طرفین کرامت همدیگر را حفظ کردند و با عایت اخلاق و در واقع تلاش برای ارائه دلایل مستند و منطقی خود سعی کردند که با متانت و دلسوزی روند پرسش و پاسخ را دنبال کنند. ولی همانطور که مشاهده کردید علی رغم اینکه سوال ها، سوالات اقتصادی و مستندی بود اما پاسخ های رئیس جمهور قدری کلی بود و حرف جدیدی نداشت. روحانی در پاسخ به علت مشکلات همان استدلالی که در مصاحبه تلویزیونی در مورد ریشه مشکلات بیان کردند علی رغم اینکه رهبری تاکید کرده بودند مشکلات ناشی از مدیریت و ناکارآمدی مجریان است روحانی باز حاضر نشد در مجلس قصورهای دولت را بپذیرند و در واقع آن ها را گردن حوادث پنج دی ماه انداخت  و ریشه مشکلات را به خارج از کشور مرتبط کرد که باعث شد نمایندگان قانع نشوند» 

ترقی در مورد دلیل اینکه چرا روحانی تغییر رویه داد و سعی کرد جنجال آفرینی نکند هم گفت: «بالاخره برخورد مجلس با دو وزیر شرایط را تغییر داد. روحانی تصور می کرد با فرافکنی و طرح مسائل مبهم و غیر مستند می تواند همچنان افکار عمومی را تحت تاثیر قرار بدهد و نگذارد مشکلات و ضعف های که دورن دولت است برای مردم آشکار شود. لذا من فکر می کنم برخورد مجلس با دو وزیر و عزل آن ها روش روحانی را تغییر داد. البته قبل از اینکه آقای روحانی به مجلس بروند مشورتی با نخبگان سیاسی کرده بودند که پاسخ ها چگونه باشد و قطعا این مشورت ها هم بی تاثیر نبوده است»

 سخنگوی موتلفه در مورد اینکه سرگذشت سوالات با توجه به اینکه نمایندگان قانع نشدند چه خواهد بود هم گفت: « از لحاظ قانونی در صورت عدم اقناع نمایندگان ملت از پاسخ های رئیس جمهور، سوالات به دستگاه قضایی برای رسیدگی ارجاع می شود. اینکه مکانیزم قوه قضائیه در مورد بررسی این سوالات چگونه خواهد بود بستگی به تصمیم مقامات قوه قضائیه دارد. بنده امیدوارم که آقای روحانی در عملکرد و کابینه خود تغییری ایجاد کند تا نارضایتی مردم و مجلس هم افزایش پیدا نکند چرا که در آن صورت دولت با مشکلات بیشتری مواجه خواهد بود»

گالری تصاویر

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین