برق ۲۵ روستا گلستان بر اثر وقوع سیل قطع است

عنوان

گرگان - ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع برق گلستان افزود: در حال حاضر برق ۲۵ روستا به دلیل دوری راه، دشواری دسترسی به دلیل رانشی بودن جاده، ریزش کوه و برفگیر بودن قطع است که به محض باز شدن مسیر دسترسی، برق این روستاها نیز وصل خواهد شد.

به گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا،با وجود بارش سنگین باران و وقوع سیل هفته گذشته در مناطق گوناگون گلستان و خسارت به تاسیسات زیربنایی، برق و گاز بیشتر مناطق سیل زده به جز برخی روستاهای دور دست و صعب العبور وصل است.
با وجود گستردگی خسارت ها، نیروهای امدادرسان با بسیج امکانات در حال تلاش برای رفع مشکلات و برقراری دوباره جریان برق و گاز به سمت واحدهای مسکونی هستند.
مدیرعامل شرکت توزیع برق گلستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به جز چند روستا که دسترسی به آن ها به دلیل مسدود بودن راه، دشوار و ناممکن است، برق دیگر مناطق استان برقرار بوده و هیچ قطعی وجود ندارد.
علی اکبر نصیری اظهار داشت: با این وجود در برخی مناطق که در محاصره سیل قرار گرفته اند برای در امان ماندن از خطرات و افزایش ایمنی، به دستور ستاد مدیریت بحران، برق به صورت موقت قطع می شود.
وی بیان کرد: در برخی مناطق هم برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به تاسیسات زیربنایی، شبکه برق از کار افتاده که به تبع آن قطعی موقتی برق برخی مناطق را فرا گرفت.
مدیرعامل شرکت توزیع برق گلستان افزود: در حال حاضر برق 25 روستا به دلیل دوری راه، دشواری دسترسی به دلیل رانشی بودن جاده، ریزش کوه و برفگیر بودن قطع است که به محض باز شدن مسیر دسترسی، برق این روستاها نیز وصل خواهد شد.
نصیری ادامه داد: در شهرستان گنبد هم برق روستا به دلیل محاصره شدن در سیل و ناتوانی برای دسترسی به تاسیسات برقی قطع شده که با رفع این مشکل و امکان حضور ماموران ، برق این روستا نیز قطع خواهد شد.
وی گفت: هنوز رقم دقیق خسارت های وارده سیل به تاسیسات برقی استان مشخص نشده اما پیش بینی می شود این سیلاب بیش از 100 میلیارد ریال به شبکه برق گلستان آسیب وارد کرده باشد.
همچنین مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان هم از پایداری و وصل جریان گاز تمامی شهرها و روستاهای استان گلستان خبر داد و گفت: با تلاش ماموران این شرکت هم اینک گاز تمامی 30 شهر و 860 روستای بهره مند از گاز استان وصل است.
رحیم رحیمی اظهار داشت:بارش شدید باران هفته گذشته در استان خسارت هایی به تاسیسات زیربنایی گاز بویژه در شهرستانهای گنبد، آق قلا و گمیشان وارد کرد که با حضور به موقع ماموران شرکت گاز در مدت زمان کوتاهی این نارسایی ها برطرف شد.
وی بیان کرد: ارزیابی مستمر از تاسیسات گاز مناطق توسط کارشناسان از ابتدای بارش های شدید هفته گذشته انجام شده از بروز خسارت و به تبع آن قطعی جریان گاز شهرهای استان جلوگیری شود.
تلاش خبرنگار ایرنا برای گفت و گو با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گلستان در مورد خسارت ها و قطعی احتمالی آب در مناطق گوناگون به خصوص سیل زده استان امکان پذیر نبود.
بارندگی اخیر توام با طوفان خسارات زیادی در گلستان بر جای گذاشت و جان 2 کودک را در شهرهای کلاله و مینودشت گرفت.
از روز دوشنبه گذشته و با آغاز فعالیت سامانه سرد و بارشی اخیر بیش از 300 میلمتر باران در گلستان بارید و ارتفاع برف در مناطق کوهستانی استان به 1.5 متر رسید.
7333/3091 /1484

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین