شورای فرهنگی و اطلاع‌رسانی معاونت ترافیك شهرداری تهران اعلام کرد

استفاده ۴ هزار مسافر از خط ۶ مترو با گذشت یک روز از بهره‌برداری

عنوان

شورای فرهنگی و اطلاع‌رسانی معاونت ترافیك شهرداری تهران با اشاره به استفاده چهار هزار مسافر از خط ۶ مترو با گذشت یک روز از بهره‌برداری اعلام کرد: تست دود موفق در خط شش و تایید عملکرد صحیح هواکش میان‌تونلی انجام گرفت.

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، علی پیرحسین‌لو، در جلسه شورای فرهنگی و اطلاع‌رسانی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهردار تهران با اشاره به سیاست‌های معاونت ترافیک در سال 98 اظهارداشت: حفظ دستاورد کنترل آلودگی هوا، توسعه حمل‌ونقل عمومی، توسعه دوچرخه‌سواری، توسعه پارک حاشیه‌ای و تکمیل طرح‌‌های ترافیکی تهران ازجمله محورهای برنامه‌ریزی مدیریت ترافیک پایتخت در سال جدید است.

رئیس شورای فرهنگی و اطلاع‌رسانی معاونت ترافیک شهرداری تهران به دستاورد نظارت و کنترل مستمر بر منشا تولید آلودگی به‌واسطه نظارت بر معاینه فنی خودروها و کاهش روزهای آلوده‌ی هوای تهران اشاره کرد و گفت: تجربه‌ی خوشایند سال 97 و کاهش تعداد روزهای آلوده نشان داد که کنترل آلودگی هوا ممکن است و ما با کار جدی و نظارت و تمرکز بر منابع آلاینده، می‌توانیم آلودگی هوا را در شهر تهران کاهش دهیم.

وی افزود: به همین منظور ادامه این سیاست‌ها و دفاع از دستاوردهای کاهش آلودگی هوا و توسعه بازرسی‌ها نیز به‌عنوان یکی از محورهای برنامه مدیریت ترافیک پایتخت در شهرداری تهران صورت خواهد گرفت.

گفتنی است، بنا بر آمار شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، از ابتدای سال تاکنون (طی 2 روز گذشته) کلان‌شهر تهران 17 روز هوای پاک و 3 روز هوای سالم را تجربه کرده است که همانند سال ۹۷ در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود.

در ادامه این جلسه به حواشی مطرح‌شده اخیر مبنی بر ناایمن بودن خط 6 مترو و عدم نصب هواکش‌های لازم در این خط اشاره و مطرح شد که طی سه دهه سابقه‌ی ساخت مترو در کلان‌شهر تهران از دوره مدیریت مهندس محسن هاشمی تا امروز، هیچ‌یک از خطوط مورد بهره‌برداری با تمامی تجهیزات افتتاح نشده است، بلکه تجهیزات و امکانات همیشه در حد استاندارد تامین شده و سپس به نسبت ظرفیت و نیازی که ایجادشده، توسعه‌یافته است.

خط 6 مترو روز یکشنبه هجدهم فروردین‌ماه با 3 ایستگاه به بهره‌‌برداری رسیده است که در طراحی بر اساس اصول فنی و مهندسی، نهایتا نیازمند 7 هواکش در داخل تونل است. این خط هم‌اکنون با سرفاصله تقریبی ۲۵ دقیقه راه‌اندازی شده که در آینده نزدیک به ۱۵ دقیقه کاهش خواهد یافت. نیاز به نصب هواکش نیز طبق ضوابط فنی وابسته به سناریوی بهره‌برداری است که به گفته کارشناسان با سرفاصله فعلی و طول مسیر افتتاح‌شده، استاندارد آن به‌طور کامل رعایت شده است. چنان‌که شرکت مشاور این پروژه نیز به‌طور کتبی این موضوع را تایید کرده است.

درعین‌حال بر اساس گزارش شرکت مترو در این جلسه، شب گذشته مجددا تست دود در این خط و در محدوده ایستگاه‌های بهره‌برداری شده انجام‌گرفته و تایید شده که تخلیه دود بدون هیچ مشکلی صورت می‌گیرد.

بر اساس گزارش شرکت بهره‌برداری مترو، از زمان آغاز مسافرگیری خط 6 مترو (ساعت ۱۲:۳۰ ظهر روز یکشنبه) تا پایان روز دوشنبه بیش از 4 هزار نفر در این خط که تنها 3 ایستگاه آن افتتاح‌شده، سفرکرده‌اند که نشان‌دهنده استقبال گسترده و نیاز شهروندان محدوده جنوب شرقی تهران به دسترسی به شبکه متروی درون‌شهری است.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین