اخبار آرشیوی

محسن هاشمی

محسن هاشمیرفسنجانی: افراطیون را از هر دوجناح باید سر جای خودنشاند تا معتدل‌های مقبول جامعه بتوانند حرف بزنند/ زندگی، منش و روش هاشمی که میتواند افتخاری برای انقلاب باشد را برای بعضی تبدیل به یک ضرر برای انقلاب کردند

به گزارش «نسیم»، محسن هاشمی رفسنجانی که با هفته نامه آسمان گفتگو کرده در پاسخ به سوالی در خصوص روی کار آمدن معتدلین در فضای سیاسی کشور گفت: در عمل این اتفاق در حال شکل گیری است. هم اکنون جناح چپ برای شرکت در انتخابات دچار جوی است که تصور می کنند اگر بیایند، مورد تخریب افراطیون جناح چپ قرار می گیرند و همینطور جناح راست. کسانی هستند که می دانند مسیر اشتباه بوده است و می توانند به جامعه منتقل کنند اما احسلس می کنند اگر مطرح کنند، مورد تخریب جدی قرار می گیرند، می ترسند که متهم به بی بصیرتی شوند، یا شعارهایی که داده می شود دامان خود و خانواده آنها را نیز بگیرد و دچار بحران های دیگری شوند. این است که همه معتدلین سکوت کرده اند. چون فضا، فضای تخریبی است.
وی در ادامه افزود: وقتی کشور در دست افراطیون قرار می گیرد، باعث می شود که معتدلین یا افرادی که حرفی برای گفتن دارند، به میدان نیایند. در این شرایط معمولابزرگان حرف نمی زنند. می دانند علاوه بر اینکه حرفشان تایید نمی شود، مورد تخریب هم قرار می گیرند، مشکل اصلی در اینجاست. همین که کرسی های آزاد اندیشی در کشور شکل نمی گیرد، علتش این است که فضا دست افراطی هاست. باید افراطیون را از هر دو جناح سر جای خود بنشانند تا معتدل های مقبول جامعه بتوانند حرف بزنند. به هر کسی تهمت نزنند. خانواده ما قربانی همین تهمت هاست. خانواده ما را به مسائلی متهم کردند. سال ها از تهمت ها می گذرد. در تمام این سال ها نتوانستند ادعاهایشان را ثابت کنند. زندگی، منش و روش هاشمی که می تواند افتخاری برای انقلاب باشد را برای بعضی تبدیل به یک ضرر برای انقلاب کردند. جالب است که جبهه پایداری هم حتی حاضر به دفاع از اشتباه پیش آمده نیست.
پسر ارشد رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین درباره نیامدن هاشمی به نماز جمعه خاطرنشان کرد: این نیست که نخواهند برگردند اگر شرایط آن فراهم شود برمی گردند. عاقلین و معتدلین باید بتوانند حرف بزنند، برای حرف عاقلان باید شرایط فراهم باشد، افراطیون نباید بتوانند به طور سازمان دهی شده تخریب کنند. متاسفانه شرایطی در کشور ایجاد شد که مداحین هم به طور سازماندهی شده صحبت از قتل می کنند. در این شرایط فرد عاقل سکوت می کند. در موضوع تهمت ترور اخیر آمریکا در روزنامه ها و سایت ها دیدم که مثلا فردی نزدیک به جریان عمار گفته بود که من چرا سفیر را ترور کنم، شاه عربستان را ترور می کنم.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین