اخبار آرشیوی

سلطانیه

علی‌اصغر سلطانیه و هرمان ناکارتس در پایان دهمین دور از مذاکرات فنی و کارشناسی ایران و آژانس، با فشرده خواندن گفت‌وگوها میان دو طرف از ادامه مذاکرات در آینده خبر دادند

"ایسنا" نوشت:

علی‌اصغر سلطانیه، نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ریاست هیات فنی کارشناسی ایران را در این مذاکرات بر عهده دارد و هرمان ناکارتس، معاون مدیرکل آژانس در امور پادمان‌ها نیز ریاست هیات آژانس را بر عهده دارد.

علی اصغر سلطانیه وهرمان ناکارتس در پایان این دوره از مذاکرات با فشرده خواندن گفت‌وگوها میان دو طرف از ادامه مذاکرات در آینده خبر دادند.

مذاکرات ایران و آژانس از زمستان 1390 در تهران آغاز و تاکنون 9 دور از آن درباره اسناد ادعایی در رابطه با ابعاد احتمالی نظامی (PMD) نسبت داده شده به برنامه و فعالیت هسته‌یی ایران انجام شده است اما نتیجه‌ای مبنی بر یک توافق جامع میان دو طرف در بر نداشته است.

علی‌اصغر سلطانیه پس از آخرین دور مذاکرات با آژانس در بهمن‌ماه سال 1391 اعلام کرد: ضمن رفع برخی اختلاف‌ها و توافق بر مواردی از متن مدالیته مقرر شد پیرامون پیشنهادهای جدیدی که در این جلسه ارائه شد، دو طرف بررسی و نظرات خود را در جلسه بعد ارائه کنند.

هم‌چنین، هرمان ناکارتس، رییس هیات مذاکره‌کننده آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با ایران با اشاره به ادامه تلاش‌های دو طرف برای رفع ابهامات پس از مذاکرات تهران در بهمن ماه سال گذشته گفت: برای حل مسایل میان ایران و آژانس نیاز به زمان است.

مذاکرات ایران و آژانس مدت‌هاست با موضوعاتی مثل مذاکرات ایران و 1+5، بازدید از سایت نظامی پارچین در چارچوب مدالیته یا غیر آن، پیوند خورده است. این بار نیز این مذاکرات همزمان با دیدار دو جانبه کاترین اشتون، نماینده 1+5 و سعید جلیلی، ‌مذاکره‌کننده ارشد ایران در استانبول برگزار می‌شود.

به نظر می‌آید مذاکرات فنی و سیاسی در وین و استانبول مذاکراتی شکلی هستند و نتیجه فوری در بر ندارند. به ویژه در بحث مذاکرات ایران و آژانس با توجه به اختلاف‌نظرهای میان دو طرف بر سر برخی جزییات در بحث رویکرد ساختاری بعید است توافقی بر سر امضای رویکرد ساختاری در این مذاکرات صورت گیرد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین