رئیس اداره کل دامپزشکی تهران: برچسب مشخصات کامل دام روی گوشت نصب می‌شود

گوشت قرمز

حزبئی افزود: مصرف کننده با استفاده از اطلاعاتی که روی برچسب نوشته شده است، می‌داند چه گوشتی با چه کیفیتی و با چه قیمتی خریداری می‌کند

به گزارش «نسیم»، محمدرضا حزبئی با اشاره به اینکه نصب برچسب علاوه بر مهر سلامت اداره کل دامپزشکی است ، گفت: در جلسات ستاد تنظیم بازار قرار شد به منظور ارائه اطلاعات بیشتر و دقیق تر از روند تامین و توزیع گوشت به مصرف کننده برچسب نیز روی لاشه نصب می شود.
 
وی با بیان اینکه روی برچسب اطلاعاتی درباره سن ، محل تولد ، وزن ، نژاد ، نوع دام ، تاریخ کشتار و نشانی کشتارگاه درج می شود، افزود: تاریخ مصرف گوشت تازه در صورتی که در یخچال نگهداری شود سه روز است.
 
رئیس اداره کل دامپزشکی استان تهران افزود: مصرف کننده با استفاده از اطلاعاتی که روی برچسب نوشته شده است، می داند چه گوشتی با چه کیفیتی و با چه قیمتی خریداری می کند.
 
حزبئی گفت: علاوه بر نصب برچسب روی لاشه گوشت قرمز طرح کد رهگیری نیز در آینده اجرا خواهد شد. وی افزود: با استفاده از کد رهگیری می توان با مشاهده هرگونه بیماری یا مشکل ، بلافاصله مسیر را رهگیری و برای مقابله با بیماری و جلوگیری از انتشار آن به سرعت اقدام کرد.
 
رئیس اداره کل دامپزشکی استان تهران گفت: نرم افزاری برای طرح کد رهگیری طراحی شده است که با اختصاص اعتبار لازم به صورت سراسری اجرا می شود.
 
حزبئی افزود: اداره کل دامپزشکی استان تهران در نظر دارد برای همه دام های سنگین در دامداری های صنعتی شناسنامه صادر کند. وی گفت: با استفاده از این شناسنامه تمام دامهای کشور هویت دار می شود و علاوه بر مشخصات کامل سن ،‌ محل تولد ،‌ نژاد و اجداد ، اطلاعات مربوط به سوابق بیماری و واکسن ها نیز ثبت خواهد شد.
 
رئیس اداره کل دامپزشکی استان تهران افزود: کد رهگیری، برچسب و شناسنامه ابزارهایی برای ارتقای بهداشت و سلامت و جلوگیری از وارد شدن ضرر و زیان به دامداران است.
 
حزبئی درباره شیوع بیماری لامپی اسکین گفت: این بیماری که سبب بروز ناهمواری روی سطح پوست دام می شود از
اردن ، سوریه ، عراق ، ترکیه و سرزمین فلسطین اشغالی شیوع پیدا کرده و امسال نخستین موارد این بیماری در نواحی غربی کشور مشاهده شده است.
 
وی با بیان اینکه این بیماری مختص دام است و به انسان منتقل می شود، بیان کرد: این بیماری در استان های اطراف استان تهران گزارش شده است و به همین علت در جلساتی با اتحادیه دامداران استان قرار شد دامداران تا اطلاع بعدی از خرید و فروش دام با استان های همجوار خودداری کنند.
 
حزبئی گفت: به دامداران استان تهران توصیه کردیم علاوه بر سم پاشی سالن های نگهداری دام از سر سوزن مشترک نیز برای واکسیناسیون دامها استفاده نکنند.
 
وی افزود: این بیماری شبیه بیماری آبله است و با تزریق 10 برابر دوز واکسن آبله می توان دام سنگین را در مقابل این بیماری مقاوم کرد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین