کارشناس انرژی: افت قیمت نفت به زیر ۹۰ دلار ضعیف است

نفت

یک کارشناس ارشد نفتی در گفتگو با «نسیم»، افت قیمت جهانی نفت را ناشی از کاهش رشد اقتصاد چین و اروپا و افزایش تولید نفت‌های غیرمرسوم ارزیابی کرد

حسین یادگاری، احتمال افت قیمت نفت به زیر90 دلار را ضعیف دانست و گفت: احتمال دارد با توجه به شرایط حاکم بربازار نفت، نشست اضطراری اعضای اوپک تشکیل شود.

وی، با بیان اینکه درصورت  عدم بروز برخی  مسائل سیاسی درعرصه بین الملل، بهای  هر بشکه نفت خام باز هم کاهش می یافت، تاکید کرد: اقتصاد بسیاری ازکشورهای عضو اوپک به قیمت نفت بستگی دارد.

یادگاری، عربستان سعودی را یکی ازکشورهای مهم و تاثیر گذار درعرصه اوپک برشمرد و اظهارداشت: این کشور تحمل  نفت 90 دلاری را داشته  و درعرصه تصمیم  گیری هم نقش مهمی دارد.

این کارشناس  ارشد نفتی، در باره برنامه ایران  درحوزه تولید نفت هم، افزود: هدف  ایران، افزایش تولیدات نفتی بوده  ولی این افزایش  به سادگی محقق نخواهد شد، زیرا هنوز تحریم ها کاهش نیافته است.

وی،روند افت قیمت جهانی  نفت در شرایط کنونی را منوط به تعیین تکلیف بازار آمریکا دانست

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین