"خروج جنین از شکم کودک دو ماهه مشهدی با موفقیت انجام شد"

عمل جراحی پیوند اعضا

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در سونوگرافی انجام شده از مادر این کودک در دوران بارداری، چهار قُل مشخص شده بود اما پس از زایمان تنها سه نوزاد به دنیا آمده بودند/ کودک پس از عمل در شرایط مناسب است

به گزارش «نسیم» به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، این عمل توسط مرجان جودی، فوق تخصص جراحی کودکان و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و علیرضا سبزواری فلوشیپ بیهوشی کودکان و عضو هیات علمی دانشگاه بر روی یک کودک دو ماهه در بیمارستان کودکان دکتر شیخ مشهد انجام شده است.

مرجان جودی در خصوص انجام این عمل اظهار کرد: ‌این کودک با مشکلات تنفسی، اتساع شکم و تشخیص توده شکمی با وزن دو کیلو و 150 گرم به این مرکز ارجاع شده بود که پس از بررسی و انجام عمل، مشخص شد که جنین دیگری در شکم این کودک قرار گرفته بود. این موارد نادر، بیشتر در چند قلوزایی و قل‌های به هم چسبیده در دنیا گزارش شده است. در سونوگرافی که از مادر این کودک در دوران بارداری انجام شده بود، تشخیص چهار قلو داده شده بود که پس از تولد، سه نوزاد متولد شده بودند.

وی با اشاره به اینکه ایجاد فشار و کوچک بودن ارگان‌های داخلی نوزادان از جمله مشکلات درمان این دسته از بیماران به شمار می‌رود، تصریح کرد: این کودک پس از عمل به وزن یک کیلو و 800 گرم رسید و در حال حاضر در شرایط مناسب جسمی بوده و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری است. ‌این موارد در چند قلوزایی و یا افرادی که از داروهای محرک‌باروری، استفاده می کنند مشاهده و توصیه می‌شود پزشکان در صورت مراجعه نوزادان با مشکلات و تومورهای شکمی، علاوه بر تشخیص‌های دیگر، وجود یک جنین را نیز در شکم این کودکان پیش‌بینی کنند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین