فضلی‌نژاد: جریان رسانه‌ای کارگزاران تهدیدی جدی علیه منافع صنفی روزنامه‌نگاران است

پیام فضلی نژاد

سردبیر ماهنامه عصر اندیشه در گفتگو با «نسیم» افزود: روزنامه توقیف شده "مردم امروز" عضو جدید کارتل مطبوعاتی حزب کارگزاران است/ اصناف رسانه‌ای و اصحاب مطبوعات در برابر "کلاهبرداری مطبوعاتی" این حزب بایستند

پیام فضلی‌نژاد در گفتگو با خبرگزاری «نسیم» با اشاره به توقیف روزنامه زنجیره‌ای و تازه تاسیس "مردم امروز" یادآور شد: تیم مطبوعاتی روزنامه "مردم امروز"، همان تیم روزنامه‌های توقیف شده "آسمان" و "شرق" و "شهروند امروز" و کارتل مطبوعاتی حزب کارگزاران و گروه نشریات "هم‌میهن" است که در سال‌های گذشته ده‌ها نشریه اعم از ماهنامه و هفته نامه و روزنامه را به مرحله توقیف برده است.

سردبیر مجله "عصر اندیشه" خاطر نشان کرد: این کارتل با جغرافیای رسانه‌ای کشور آشنا است و حدود و صغور این عرصه را می‌شناسد، اما روزنامه‌نگاران را طعمه پروژه‌های سیاسی خود می‌کند و برای کسب قدرت و ثروت، آینده صنفی و امنیت شغلی آن‌ها را قربانی هدف‌هایش می‌کند.

وی افزود: این روند به تضعیف اقتصاد رسانه‌ها می‌انجامد و آثار نامطلوبی را به جا خواهد گذاشت. چنین رویه یک رسانه‌ سیاسی یک کار حرفه‌ای نیست، بلکه نوعی کلاهبرداری مطبوعاتی است که بارها توسط این تیم در ایران اتفاق افتاده است.

سردبیر ماهنامه عصر اندیشه در ادامه این گفت و گو تصریح کرد: به گمانم قوه قضائیه در عین پایبندی به وظایف ذاتی خود مانند توقیف نشریات متخلف، می‌تواند موضوع کلاهبرداری مطبوعاتی این جریان فرصت طلب را نیز بررسی و دنبال کند و انجمن های صنفی و تخصصی نیز در برابر چنین پدیده‌ای سکوت نکنند، چون معیشت نویسندگان و خبرنگاران از رهگذر سیاست‌های این کارتل رسانه‌ای تحت مخاطرات جدی قرار گرفته است و نمی‌توان دغدغه‌های صنفی‌های صنفی را نادیده گرفت.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین