قیمت نفت سال ٢٠١٨ به ٨٠ دلار می‌رسد

الدار سائتره

مدیرعامل شرکت نروژی استات اویل پیش‌بینی می‌کند که قیمت نفت دوباره افزایش پیدا می‌کند و ظرف سه سال آینده به ٨٠ دلار برای هر بشکه می‌رسد

به گزارش «نسیم» به نقل از شانا، خبرگزاری رویترز از اسلو، الدار سائتره با بیان این مطلب تاکید کرد: نفت ٨٠ دلاری سطحی از قیمتهاست که این شرکت برای جریان نقدی لازم به منظور پرداخت سود سهام در آینده نیاز دارد.

وی افزود: ما فکر می کنیم که دستیابی به یک بازار متعادل زمانبر خواهد بود، اما ما به روشنی معتقدیم و پیش بینی می کنیم که قیمتهای جهانی نفت خام دوباره افزایش می یابد و به سطوح ٨٠ دلار برای هر بشکه می رسد.

استات اویل اعلام کرده است که برای داشتن جریان نقدی آزاد به منظور حفظ پرداخت سود سهام در سال ٢٠١٦ به قیمت‌های جهانی نفت خام در سطح ١٠٠ دلار برای هر بشکه، در سال ٢٠١٧،  ٨٠ دلار و در سال ٢٠١٨، ٦٠ دلار نیاز دارد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین