طیب‌‌نیا: من و نعمت‌زاده مخالف ادغام وزارت بازرگانی در اقتصاد بودیم

طیب نیا

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه در جلسات نشست برنامه ششم توسعه کشور مخالف ادغام بخش بازرگانی به وزارت اقتصاد بودم، گفت: با وجود مخالفت بنده و آقای نعمت‌زاده، اکثریت آراء در ستاد برنامه بر تجمیع نظر داشتند

به گزارش «نسیم» فارس نوشت: علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه معارفه رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور و معاون بانک و بیمه خود با حضور در جمع خبرنگاران به سوالات پاسخ داد.

وی در واکنش به این پرسش که آیا موافق ادغام وزارت بازرگانی در وزارت امور اقتصادی و دارایی هستید یا خیر، تصریح کرد: در نشست‌های ستاد برنامه مخالف ادغام بودم و با وجود مخالفت‌های موجود، اکثریت آراء بر تجمیع این دو وزارتخانه بود.

طیب‌نیا افزود: هر تصمیمی که هیأت دولت و مجلس شورای اسلامی بگیرند، مدنظر خواهد بود و امکان دارد برخی از همکاران بنده هم درباره این ادغام نظرهای متفاوتی داشته باشند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا بودجه سال آینده همانند امسال خواهد بود، یا خیر، گفت: بودجه سال آینده قطعاً با توجه به شرایط موجود انبساطی‌تر از سال فعلی خواهد بود و سعی کردیم، در بودجه سال آینده هزینه‌های اعتبارات هزینه‌ای رشد چندانی نداشته باشد و منابع جدید کشور به سمت طرح‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری و تسویه بدهی‌های دولت به فعالان اقتصادی متمرکز شود.

وی گفت: یکی از مشکلات عمده فعلی که دولت با آن مواجه است موضوع بدهی‌های خرد و کلان به اشخاص، شرکت‌ها و بانک‌ها است که باید در بودجه سال آینده مورد توجه قرار گیرد؛ یکی از دلایل ایجاد زمینه‌های مالی در اقتصاد هم همین بدهی‌های کلان دولت به نهادهای مختلف است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین