پترائوس: بشار اسد باید برود/ سوریه تجزیه می‌شود

پترائوس

رئیس پیشین سیا با تکرار ادعای غرب درباره لزوم کنار رفتن رئیس‌جمهور سوریه از قدرت درباره اینکه این کشور بار دیگر بتواند یکپارچه بماند، ابراز تردید کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»،فارس نوشت:  رئیس اسبق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در اظهاراتی درباره بحران سوریه گفت که در صورت ادامه حملات به مخالفان سوری، باید منطقه پرواز ممنوع در این کشور ایجاد شود.

در حالی که از یک سو مقابله دولت سوریه و حامیان آن با تروریست‌ها و از سوی دیگر مذاکرات دیپلماتیک بین‌المللی برای پایان بحران سوریه ادامه دارد، اظهارات و ادعاهای غربی‌ها درباره این بحران هم ادامه دارد.

به گزارش پایگاه آمریکایی هیل، رئیس اسبق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در یک مصاحبه درباره بحران سوریه، درباره اینکه این کشور بار دیگر بتواند یکپارچه بماند، ابراز تردید کرد.

دیوید پترائوس گفت: «آیا بار دیگر امکان گردهم اوردن و یکپارچه کردن سوریه وجود دارد؟ راستش اصلا مشخص نیست که این امکان باشد و من نظرم این است که نه امکانش نیست. البته باید دید چه می‌شود».

او همچنین تاکید کرد که آمریکا باید به فشار برای کنار رفتن بشار اسد از قدرت ادامه دهد البته به شرطی که بداند پس از او چه کسی بر مسند ریاست جمهوری خواهد نشست.

رئیس اسبق سیا تصریح کرد: «به نظر من اسد به هر حال باید برود. او جذب کننده جهادگرایان سنی سراسر جهان است اما من تا زمانی که این درک را نداشته باشم که چه کسی پس از او می‌آید، به او (برای خروج از قدرت) فشار نخواهم آورد».  

پترائوس در این مصاحبه تاکید کرد که یا باید حملات و بمیاران هوایی به «اپوزیسیون سوریه» متوقف شود و یا منطقه پرواز ممنوع در این کشور ایجاد شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین