اندیشکده آمریکایی "بروکینگز":

باید برای روسیه تحریم سوئیفت را اعمال کنیم

اوباما و پوتین

اندیشکده آمریکایی با ابراز نگرانی شدید درباره تحولات جاری استان حلب و حمایت‌های مسکو از حملات ارتش سوریه، بر لزوم اعمال تحریم‌هایی چون تحریم سوئیفت ضد روسیه تاکید کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: یک اندیشکده مطرح آمریکایی در مطلبی ضمن ابراز نگرانی شدید از تحولات می‌دانی حلب سوریه، خواستار تحریم روسیه شد.

حملات ارتش سوریه و حامیان مقاومت به مواضع تروریست‌ها در استان حلب که با حمایت هوایی ارتش روسیه همراه است، ادامه دارد و آن‌ها توانستند در تحولات می‌دانی پیشرفت‌های خوبی بدست آوردند.

حالا یک اندیشکده مطرح آمریکایی هم نوا با مقامات غربی ضمن هشدار درباره تحولات می‌دانی در استان حلب سوریه، خواستار تحریم روسیه به منظور مجبور کردن آن برای تغییر رفتار در سوریه شده است.

در گزارش "بروکینگز" سناریوهایی چون تاکید بر مذاکرات با روسیه و همچنین تلاش برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه را ناکارآمد و پرخطر ارزیابی می‌کند و درباره جنگ بین دو قدرت هسته‌ای هشدار می‌دهد.

در این مطلب آمده است: تن‌ها اتکا به لفاظی و درخواست برای مذاکرات، سبب می‌شود که پوتین و اسد احساس کنند که می‌توانند هر کاری که بخواهند انجام دهند. معلوم شده که پیش‌بینی دولت (آمریکا) درباره اینکه مداخله نظامی روسیه شکست خواهد خورد و یا غیرموثر خواهد بود، آنچنان درست نبوده است.

در ادامه این گزارش می‌خوانیم: برای قانع کردن روس‌‌ها، ‌آمریکا باید بدون کشتن نیروهای روس، راهی برای یافتن یک اهرم تاثیرگذاری واقعی بر ولادیمیر پوتین پیدا کند. یک راه وجود دارد و آن اینکه، آمریکا و اتحادیه اروپا باید به خاطر اقدامات روسیه در سوریه، آن را تحریم کنند.

بروکینگز ادامه داد: آمریکا و اتحادیه اروپا می‌توانند به روسیه و اسد درباره توقف درگیری در یک تاریخ معین ضرب‌الاجل تعیین کنند که اگر نپذیرفتند، با تحریم مواجه می‌شوند. اعمال تحریم‌ها به خاطر اقدامات روسیه در سوریه، یک عامل بازدارنده مهمی در برابر ولادیمیر پوتین خواهد بود.

اندیشکده آمریکایی افزود: اگر او (پوتین) تبعیت نکرد، آمریکا و اتحادیه اروپا می‌توانند تشدید تحریم‌ها را در نظر بگیرند و آن‌ها می‌توانند مشارکت روسیه در سوئیفت را هم روی میز بیاورند. تحریم‌های سوئیفت می‌تواند به عنوان آخرین راه حل درنظر گرفته شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین