صفارهرندی در جمع دانشجویان:

لیست ۳۰ نفره ائتلاف اصولگرایان نباید شکسته شود

سخنرانی محمدحسین صفارهرندی در نشست رویش‌ها و ریزش‌های انقلاب اسلامی

عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام گفت: بعد از این همه زحمت اگر کسی شب انتخابات لیستی چاپ کند بدانید خیانت کرده است؛ زیر بار آن نباید رفت؛ لیست ۳۰ نفره ائتلاف اصولگرایان نباید شکسته شود.

به گزارش «نسیم آنلاین»، صفار هرندی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام روز گذشته در جمع دانشجویان در پاسخ به این سوال که در مجلس شورای اسلامی باید به چه کسانی رای داد به مسئله رای دادن اشاره کرد و گفت: خیلی ها ایطور استنباط کرده اند رهبری که مسئله رای دادن به لیست را مطرح کرده اند اگر خودمان برویم تک تک افراد را خودمان بررسی کنیم حجت بر ما تمام می شود اگر ممکن بود می شد اینکار را کرد ولی از آنجایی که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) می فرمایند ممکن است بنده در مورد همه افراد دیگاه روشنی نداشته باشم پس اعتماد می کنم به کسی که پایین را لیست امضا کرده لذا حجت برای شما این گونه تمام خواهد شد.

وی در ادامه در پاسخ به مسئله انتخاب لیست برگزیده به عدم انسجام در سال های گذشته و وحدت ایجاد شده در انتخابات آتی اشاره کرد و گفت: اگر خواستیم به یک لیست رای بدهیم باید به چه کسانی اعتماد کنیم؟ چه کسانی میت وانند امین ما باشند؟ اگر در انتخابات قبل بود شعبه شعبه بودیم یک عده می گفتند هر کسی را که جبهه پایداری معرفی کرده، هر کسی را که دوستان آقای قالیباف معرفی کرده و غیره. چطور می شود فهمید کدام اصلح هستند ؟ هر کدام دلایلی مبنی بر صالح بودن افراد خود مطرح می کنند اما در صورتی که ما ناگزیر به عمل جبهه ای هستیم چرا که مقابل ما جبهه ای عمل می کند ما نمی توانیم به صورت گروه گروه و فرد فرد در برابر یک جبهه قرار بگیریم باید زورها روی هم ریخته شود.

عضو مجمع تشخیص ادامه داد: خدا رو شکر این بار این زورها روی هم ریخته شده، همه ظرفیت ها که در بردارهای متناظر و گاه متضاد بود این دفعه این بردارها سمت و سویشان در یک جبهه و در یک بردار بزرگ قرار گرفته است.

صفار بیان داشت: کسی ممکن است بگویند درون این لیست نفراتی هستند که اصلح نیستند، خود فرد می تواند نام کاندید مورد نظر را یادداشت نکند؛ علم درست نکنید شعبه نزنید یک پرچم جداگانه بلند نکنید این محصول عمل جمعی است.

وی اظهار داشت: البته به کسانی که این لیست را تهیه کرده اند یک ایراد وارد است که چرا اعلام نکرده اند که این لیست حاصل عمل جمعی است تا هیچ کس در آن تشکیکی نکند، ممکن است این ایده ال همه ما نباشد اما اگر قرار بود هر کس به دلایلی دو نفر را حذف می کرد هیچ گاه یک لیست واحد حاصل نمی شد.

صفار هرندی در رابطه با لیست خبرگان نیز گفت: به ذهن می رسد که لیست هایی که جامعه مدرسین و روحانیت مبارز ارائه کرده اند دو یا سه نفر باب دندان ما نیست خوب می شود به افرادی دیگری رای داد ولی این لیستی که محصول جمعی همه اضلاع از جبهه اصولگرایان است را نباید به آن خیانت کرد من عرض می کنم خیانت.

عضو مجمع تشخیص در پایان گفت: بعد از این همه زحمت اگر کسی شب انتخابات لیستی چاپ کند بدانید این علم، علم خیانت است؛ زیر بار آن نباید رفت؛ لیست 30 نفره ائتلاف اصولگرایان نباید شکسته شود، لیستی که با حضور همه اصولگرایان شکل گرفته گروه 21 گانه ای که در آن حضور داشته اند بعضی شخص بودند مثل آقایان جلیلی، قالیباف، ولایتی و بعضی هم از حزب و گروه بودند مثل موتلفه، جمعیت ایثارگران، رهپویان و جبهه پایداری؛ همه اینها تجمیع شدند در یک لیست واحد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین