حیدر العبادی خواستار مبارزه واقعی با فساد در عراق شد

حیدر العبادی

نخست وزیر عراق ضمن تأکید بر لزوم "انقلاب واقعی" علیه فساد در این کشور گفت: ما موفق خواهیم شد فاسدان را در عراق از بین ببریم و نباید از آن‌ها بترسیم.

به گزارش «نسیم آنلاین»، "حیدر العبادی" نخست وزیر عراق در نشست شورای عالی مبارزه با فساد گفت: نقش شورای عالی طی این دوره برای تحت پیگرد قرار دادن فاسدان مهم بوده است و ما از این شورا حمایت کامل به عمل خواهیم آورد. عاملان فساد باید به دلیل وجود طرفی که او را تحت پیگرد قرار خواهد داد احساس ترس و نگرانی کند.

وی افزود: ما موفق خواهیم شد فاسدان را در عراق از بین ببریم و نباید از آن‌ها بترسیم. بلکه باید ابتدا از سرکرده فاسدان در کشور در هر پست یا حزبی شروع کنیم و انقلاب واقعی را علیه فساد به راه بیندازیم و پرونده‌های بزرگ فساد را باز کنیم.

العبادی خواهان کشف اموال فاسدان و تحت پیگرد قرار دادن آن‌ها شد و بر اهمیت حرکت در مسیر این اقدامات برای بازسازی حکومت براساس اصول درست تأکید کرد.

وی بر اهمیت همکاری میان قوه‌های مجریه، قضائیه و مقننه برای از بین بردن فساد تأکید کرد و گفت: مسئله مهم این است که سرکرده‌های فساد پشت میله‌های زندان قرار بگیرند. فساد نباید به دستگاه‌های نظارتی برسد و باید با دستی قوی فساد را از بین برد.

العبادی گفت:‌ برخی می‌خواهند همه چیز در عراق ازهم فروبپاشد تا بار دیگر قانون جنگل برقرار شود. ما در مأموریت خود پیروز خواهیم شد و باید بر قانون و اجرای آن بدون داشتن ترس از کسی متمرکز شویم.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین