به دستور شهردار تهران

ساخت و ساز در دانشگاه علوم پزشکی تهران متوقف شد

عنوان

به دستور شهردار تهران ساخت و ساز در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران متوقف شد.

به گزارش «نسیم آنلاین» خبرگزاری دانشجو نوشت:

به دستور شهردار تهران ساخت و ساز در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران متوقف شد.

رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران پیش از این درباره ساخت و سازها گفته بود با توجه به افزایش دانشجوها و لزوم نگهداری مواد شیمیایی در مکانی خاص، نیاز به جای جدید داشتیم. همچنین برای ساخت و سازها مجوز های لازم را گرفته بودیم.

این در حالی بود که براساس اعلام سازمان میراث فرهنگی ساختمان این دانشکده جزو آثار ملی است و هرگونه تغییر کاربری یا ساخت و ساز در آن و اطرافش غیر قانونی است.

لازم به ذکر است: 28 اسفندماه سال گذشته با بستن خیابان 16 آذر در تقاطع نصرت، جرثقیل‌های غول‌پیکر برای اضافه کردن یک طبقه روی ساختمان دانشکده داروسازی دانشگاه تهران، تیرآهن‌های آبی‌رنگ را روی سقف طبقه چهارم این دانشکده گذاشتند.

پازوکی، باستان‌شناس و مدیر سابق اداره میراث فرهنگی استان تهران که 28 اسفند این اتفاق را دید، توضیح داد: چند سال قبل در دوره‌ی یکی از مدیران پیشین دانشگاه تهران، زمانی‌ که در بخشی از فضای داخلی دانشگاه و پشت مسجد را گودبرداری کردند، سازمان میراث فرهنگی از مسئولان دانشگاه شکایت کرد و آن‌ها تعهد دادند که دیگر هیچ ساخت‌وسازی در محدوده این بنای تاریخی با ارزش انجام نشود و تا امروز نیز هیچ کار دیگری انجام نداده بودند؛ اما متأسفانه به نظر می‌رسد بار دیگر این اتفاق در حال رخ دادن است.

او با تأکید بر این‌که دانشگاه تهران به‌عنوان یک بنای تاریخی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است، گفت: هرگونه مداخله در این بنای تاریخی باید با نظارت و هماهنگی سازمان میراث فرهنگی باشد، چون هر نوع مداخله حتی جزیی، ‌ساخت‌وساز و اضافه کردن یک بخش کوچک به این بنای تاریخی، ممنوع و کاملا خلاف قانون است.

وی اضافه کرد: سازمان میراث فرهنگی و مردم باید به‌عنوان مدعی‌العموم در مقابل این اقدام، به دانشگاه تهران اعتراض کنند، چون هویت دانشگاه تهران باید به همان صورت ابتدایی خود باقی بماند.

رجبعلی خسروآبادی، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران در گفت‌و گو با ایسنا، با تأیید نصب اسکلت آهنی روی ساختمان دانشکده داروسازی، اظهار کرد: این اقدام بدون گرفتن استعلام از سازمان میراث فرهنگی استان تهران انجام شده و با توجه به ثبت بودن دانشگاه تهران، انجام این اقدام در عرصه‌ی دانشگاه، غیرقانونی است.

او همچنین از ارسال نامه‌ای به شهرداری منطقه 6 تهران خبر داد و گفت: بر این اساس به آن‌ها تأکید شده است که جلوی این فعالیت را در عرصه‌ی دانشگاه تهران بگیرند و پس از تعطیلات نوروز، این اقدام مورد بررسی قرار می‌گیرد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین