نامه جمعی از دانشجویان بورسیه به روسای کمیسیون‌های آموزش و اصل نود:

خاطیان و مسببان ظلم به دانشجویان بورسیه به قوه قضائیه معرفی شوند

مجلس شورا

جمعی از دانشجویان بورسیه طی نامه‌ای به زاهدی و پورمختار روسای کمیسیون‌های آموزش و اصل نود قانون اساسی خواستار معرفی خاطیان و مسببان ظلم به دانشجویان بورسیه به قوه قضائیه برای پاسخگویی در برابر دادگاه صالحه نظام مقدس جمهوری اسلامی شدند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، جمعی از دانشجویان بورسیه طی نامه‌ای به زاهدی و پورمختار روسای کمیسیون‌های آموزش و اصل نود قانون اساسی خواستار معرفی خاطیان و مسببان ظلم به دانشجویان بورسیه به قوه قضائیه برای پاسخگویی در برابر دادگاه صالحه نظام مقدس جمهوری اسلامی شدند.

در ابتدای این نامه دانشجویان ضمن تبریک به مناسبت آغاز سال اقدام و عمل به رؤسای کمیسیون‌های آموزش و اصل نود قانون اساسی، آوردند: در ابتدای سال لازم دیدیم که مستقیما نکاتی را برای ماه‌های پایانی ماموریت مجلس نهم به عرض برسانیم. همان گونه که می دانید یکی از پرونده های مهم سال 1394، در نهادهای نظارتی و قضایی نظام که با اعلام نظر صریح و تاریخی مقام عظمای ولایت  امام خامنه ای مواجه شد، ماجرای ظالمانه و غیرقانونی بورسیه ها بود.

در ادامه این نامه آمده است: کمیسیون های اصل نود و آموزش مجلس شورای اسلامی با اعلام حکم نهایی خود، دولت را ملزم به برگرداندن تمام حقوق قانونی دانشجویان مظلوم کردند. اما متاسفانه مسئولان دولتی و وزارت علوم با سرکشی و استنکاف در بازگرداندن حقوق قانونی دانشجویان اهمال نمودند و با ادعای کذب و گزارش غلط وخلاف واقع اعلام کردند که مشکل دانشجویان بورسیه حل شده است.

دانشجویان بورسیه در ادامه نامه خود آوردند: حال سوال پا برجای ما هنوز این خواهد بود که چه مشکلی حل شده است؟ اصلا تعریف مشکل از دیدگاه مسئولین چیست؟ آیا عدم نیاز خوردن دانشجویان دارای جایابی لغو شده است و دانشجویان دارای حکم بورس به حق حقوق قانونی خود رسیده اند؟ آیا مشکل دانشجویان فاقد جایابی که به علت دستورات پنهانی وزارت علوم از جایابی محروم شده اند، حل شده است و جایابی شده اند؟ آیا مقرری دانشجویان بورسیه که طبق سند تعهد از اشتغال همزمان با تحصیل محروم شده اند برقرار شده است؟ آیا کسی به خاطر این همه ظلم و شکنجه روحی از دانشجویان مظلوم عذرخواهی و دلجویی کرده است؟

این نامه می‌افزاید: هدف ستاد جنگ مستقر در وزارت علوم حذف تفکر انقلابی در محیط دانشگاه‌هاست و برای رسیدن به مقصود نهایی خود از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند و در این میان دانشجویان مظلوم اسیر نیت پلید بانیان غلط ترین کاره‌ها قرارگرفته اند و همواره تحت فشارهای روحی و روانی هستند.

دانشجویان بورسیه خطاب به نمایندگان مجلس در نامه خود آوردند: فرصت خدمت در دنیا و آخرت مورد سوال قرار خواهد گرفت و باید برای احقاق حق مظلومان از آن استفاده کرد. این روزهای پایانی ماموریت روزهای درخشانی خواهد بود اگر با تاسی به قانون و فرامین مقام معظم رهبری (مد ظله) قانون شکنان و ظالمان به جوانان بی گناه بورسیه را طبق قانون، به جرم سرکشی و استنکاف در برابر احکام قاطع کمیسیون اصل نود، به قوه قضائیه معرفی کنید. بحمد الله قوه قضائیه همیشه در راه اجرای عدالت و مجازات ظالمان و نیز اجرای فرامین مقام عظمای ولایت محکم و ثابت قدم بوده است و مطمئنا از این اقدام استقبال خواهد کرد.

این دانشجویان در پایان نامه خود خطاب به نمایندگان مجلس آوردند: مجددا از شما عزیزان در خواست داریم نسبت به معرفی عاجل خاطیان و مسببان ظلم به دانشجویان بورسیه به قوه قضائیه برای پاسخگویی در برابر دادگاه صالحه نظام مقدس جمهوری اسلامی اقدام کرده و دعای خیر هزاران نفر از  خانواده های دردکشیده آنان را ذخیره آخرت خود کنید.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین