مسئول بسیج دانشکده الهیات دانشگاه تهران در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

آیا صدور مجوز برای فیلم‌های مبتذل اقدام در جهت هشدار رهبر انقلاب در خصوص مسائل فرهنگی است؟

آروین فرشی نعیم

آروین فرشی نعیم با انتقاد از شدت گرفتن فیلم‌های مبتذل در سینمای کشور گفت: آیا صدور مجوز برای اینگونه فیلم‌ها، اقدام و عملیست در جهت فرمایش ایشان که فرمودند مسائل فرهنگی گاه خواب را از دیدگانم گرفته است؟

آروین فرشی نعیم مسئول بسیج دانشکده الهیات دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار «نسیم آنلاین»، در خصوص وضعیت سینمای کشور اظهار داشت: چندیست شدت گرفتن ابتذال در سینمای کشور و روی پرده رفتن فیلم هایی که نه تنها در شانیت نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست بلکه در شان ملت فرهیخته ایران نمی باشد به شدت خاطر متدینین و دلسوزان اسلام و انقلاب را آزرده نموده و آنها را دچار نگرانی کرده است.

فرشی نعیم خاطر نشان کرد: در کشوری که بیش از 250 هزار شهید جهت حفظ ارزش های اسلام و گفتمان انقلاب اسلامی هدیه کرده است و از ابتدای شکل‌گیری نظام اسلامی هر دو رهبر فقید انقلاب بر اعتلای دین و ترویج ارزش های الهی و نهی از منکرات تاکید ورزیده‌اند، پخش و روی صحنه رفتن اینگونه فیلم‌ها چه توجیهی می‌تواند داشته باشد؟

وی افزود: سوال اینجاست که اینگونه فیلم‌ها از کدام وزارتخانه و کدام سازمان عبور می‌کند و از دست کدام مسئولین مجوز می‌گیرند؟ آیا اینگونه مسئولین نمی‌دانند که در کشور اسلامی خدمت می‌کنند و باید چه خطوط قرمزی را رعایت کنند؟

مسئول بسیج دانشکده الهیات دانشگاه تهران با بیان اینکه برخی مسئولین یا خوابند یا خود را به خواب زده‌اند گفت: اگر خوابند در شان خادمی ملت ایران در نظام اسلامی نیستند و اگر خود را به خواب زده‌اند خائن‌اند و باید پاسخگوی خون شهدا و خس خس سینه‌های جانبازان باشند؟

وی ادامه داد: آیا اینگونه مسئولین و متولیان وزارتخانه‌های مربوطه فرمایشات مقام معظم رهبری در کار فرهنگی و نهی ایشان از نشر هرگونه محتویات ضدارزشی و ضداخلاقی را نشنیده‌اند؟ آیا صدور مجوز برای اینگونه فیلم‌ها، اقدام و عملیست در جهت فرمایش ایشان که فرمودند مسائل فرهنگی گاه خواب را از دیدگانم گرفته است؟

فرشی نعیم تاکید کرد: مسئولین ما باید قوانین اسلام و ارزش‌‌های انقلاب اسلامی و فرمایشات و دستورات مقام معظم رهبری را برای خود تکلیف و عدول از آنها را خط قرمز بدانند که باید در قبال آنها اولا در بارگاه عدل الهی و ثانیا در محضر ملت متدین و فرهیخته ایران و خانواده معظم شهدا پاسخگو باشند.

وی در پایان اظهار داشت: بسیج دانشجویی دانشکده الهیات دانشگاه تهران در پی رسالت مطالبه‌گری خود از ریاست محترم سازمان سینمایی جناب آقای ایوبی دعوت می‌کند تا در دانشکده الهیات دانشگاه تهران به عنوان یک مرکز فرهنگی و دغدغه‌مند حاضرشوند و در پی نگرانی‌ها و اعتراضات دانشجویان متدین صدور مجوز برای اینگونه فیلم‌ها را شفاف‌سازی نمایند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین