الفت:

بدون هیچ اغماضی به پرونده جنایت ورامین رسیدگی می‌کنیم

 الفت

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضائیه با اشاره به قتل دختربچه شش ساله تبعه افغانستان در ورامین گفت: دستگاه قضایی کشور هیچگونه اغماضی در رسیدگی به این پرونده و مجازات مجرم به دلیل اینکه مقتول از اتباع و مهاجرین افغانی بوده نخواهد داشت.

به گزارش «نسیم آنلاین»، محمدباقر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با اشاره به قتل دختر بچه شش ساله افغان در ورامین اظهار کرد: واقعه تلخ و دردناک ورامین که طی آن ضمن تعرض به یک دختر بچه شش ساله افغانی و قتل وی، تأسف و تأثر آحاد جامعه را در پی داشت، از ابعاد مختلف قابل بررسی و رسیدگی می باشد. آنچه مسلّم است دستگاه قضایی کشور هیچگونه اغماضی در رسیدگی به این پرونده و مجازات مجرم به دلیل اینکه مقتول از اتباع و مهاجرین افغانی بوده نخواهد داشت.

معاون رئیس دستگاه قضا افزود: تبعه خارجی بودن مقتول هیچ اثری بر ماهیت مراحل رسیدگی به پرونده ندارد. جمهوری اسلامی ایران  بیش از سه دهه است که میزبان بالغ بر سه میلیون نفر از مهاجرین و اتباع کشور دوست و همسایه افغانستان است و تاکنون خدمات بسیار وسیعی به این عزیزان ارائه کرده و می‌کند.

الفت این واقعه را در تاریخ قضائی کشور در نوع خود کم نظیردانست و اظهار داشت: هم اکنون پرونده‌های متعددی در خصوص جرایم ارتکابی اتباع خارجی علیه شهروندان ایرانی و بالعکس جرایم شهروندان ایرانی علیه مهاجرین و اتباع خارجی در محاکم قضایی با جدیت کامل و رعایت قانون در دست رسیدگی است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه همچنین ضمن محکوم کردن این واقعه دردناک اظهار امیدواری کردکه هیچگاه شاهد این قبیل اعمال در هیچ کجای دنیا نباشیم.

وی درادامه یادآور شد: باید مراقبت شود به صرف این چنین وقایعی که البته بسیار سنگین و دردناک هم بود، مجموعه خدمات وسیع جمهوری اسلامی ایران به میهمانان عزیز افغانی تحت الشعاع قرار نگیرد و دستاویزی برای اعمال نیات شوم دشمنان به ویژه در روابط خوب و برادرانه در کشور ایران و افغانستان نشود.

الفت همچنین اظهار داشت: مراقبت والدین از کودکان و نوجوانان خود به ویژه در مناطق دارای جمعیت ناهمگون یکی از راه‌های پیشگیری از چنین وقایع تلخی است. در عین حال قطعاً موضوع چگونگی پیشگیری از وقایع مشابه در دستور کار شورای پیشگیری از جرم دادگستری کل استان‌ها قرار خواهد گرفت و اقدامات پیشگیرانه لازم متناسب با شرایط و وضعیت اجتماعی هر منطقه تبیین و به اجرا در خواهد آمد.

معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در پایان ضمن همدردی با خانواده مقتول تاکید کرد که مراحل رسیدگی به پرونده قتل مظلومانه این میهمان کوچک جمهوری اسلامی را پیگیری خواهد کرد.

وی ادامه داد: مهاجرین و اتباع خارجی مقیم، میهمان جمهوری اسلامی ایران هستند و حفظ حقوق و صیانت از جان، مال و ناموس آنها وظیفه ماست. البته متقابلا دستگاه قضائی جمهوری اسلامی نیز انتظار دارد ایرانیان حاضر در سایر کشورهای دنیا، تحت حمایت نهادهای انتظامی و قضائی آن کشورها قرار داشته باشند.

منبع: افکارنیوز

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین