حدادعادل در جمع خبرنگاران:

مجلسی که با دخالت دولت انتخاب شود، مستقل نیست/ برخی جریانات امروز به وکیل‌الدوله شدن افتخار می‌کنند

حداد عادل

سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان گفت: برخی جریانات در مجالس گذشته عده‌ای را وکیل الدوله می‌خواندند امروز خودشان به وکیل الدوله شدن افتخار می‌کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی «نسیم آنلاین»، غلامعلی حدادعادل سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان  صبح امروز با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه روز گذشته در محل جامعه روحانیت مبارز به ریاست آیت‌الله موحدی کرمانی به عنوان اولین جلسه در سال 95 تشکیل شد و اعضای ائتلاف اصولگرایان با حضور 14 تن در این جلسه حضور یافتند.

حداد عادل با بیان اینکه در این جلسه نظر همه اعضا بر ادامه فعالیت این شورا حول محور وحدت اصولگرایان بود، تصریح کرد: در واقع نظر اعضای شورا این بود که پایان انتخابات، پایان فعالیت شورا محسوب نمی‌شود و شورا فعالیت خود را ادامه خواهد داد.

سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان موضوع اصلی بحث  در جلسه شورای ائتلاف را انتخابات مرحله دوم مجلس مطرح کرد و گفت: همه 14 نفر اعضای این شورا بر اهمیت مرحله دوم و تاثیر آن بر شکل‌گیری و ترکیب مجلس دهم تاکید و بر ضرورت حضور مردم در حوزه‌هایی که انتخابات به مرحله دوم رسیده، تاکید شد.

حداد عادل تصریح کرد: همچنین در این جلسه شورای ائتلاف از عموم مردم در سطح کشور هم به سبب حضور در انتخابات و هم به دلیل رأیی که به نامزدهای اصولگرا داده‌اند، تشکر کرد و از اینکه در مرحله اول اکثریت نمایندگان مجلس از بین نامزدهای اصولگرا انتخاب شوند، شورای ائتلاف از مردم و اعتماد آنها به اصولگرایان قدردانی به عمل آورد.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم تاکید کرد: در جلسه شب گذشته از نامزدهای اصولگرایی که به مرحله دوم نرسیده‌اند درخواست شد تا از طرفداران خود بخواهند در مرحله دوم به نامزد اصولگرایی که مطرح شده، رای بدهند و خواسته شد که همه اصولگرایانی که در مرحله اول با هم رقابت داشتند، امکانات تبلیغاتی و امکانات طرفداران خود را برای پیروزی نامزد اصولگرایی که به مرحله دوم رسیده، به کار گیرد.

حدادعادل اضافه کرد: همچنین از مردم خواسته شد به نامزدهایی رای دهند که قصدشان از ورود به مجلس حل مشکلات واقعی مردم و به خصوص رفع مشکلات اقتصادی که مشکل عمومی مردم است، باشد و به کسانی که می‌خواهند با حاشیه‌سازی‌های سیاسی مسائل واقعی و مشکلات اقتصادی را در حاشیه قرار دهند، رای داده نشود.

غلامعلی حدادعادل در پاسخ به خبرنگار سیاسی «نسیم آنلاین» گفت: فراکسیون اصولگرایان و شورای ائتلاف اصولگرایان با تشکیل کمیته‌ای هفت نفره نسبت به مدیریت انتخابات در مرحله اول اقدام کرد.

وی ادامه داد: کمیته موقت 7 نفره اصولگرایان وظیفه مدیریت و پیشبرد اهداف اصولگرایان در مرحله دوم انتخابات را نیز بر عهده دارد.

حدادعادل بیان داشت: انتخاب ریاست مجلس دهم مسئله مهمی است که طبعاً بین دو گزینه عارف و لاریجانی و پس از قطعی شدن نتایج مرحله دوم و ترکیب نهایی مجلس مشخص خواهد شد.

وی در پایان اظهار داشت: بعید است ترکیب فراکسیونی مجلس نهم برای مجلس دهم نیز قابل تکرار باشد.

وی با بیان اینکه وزارت کشور و شورای نگهبان نسبت به دخالت دولت در انتخابات مجلس بی اعتنا نباشند، گفت:  مجلسی که با دخالت دولت انتخاب شود مجلس مستقلی نیست و نمی‌تواند از حقوق مردم دفاع کند؛ این مجلس فاقد هر گونه روحیه جهادی و انقلابی خواهد بود.

حداد عادل خاطرنشان کرد: بعضی جریانات سیاسی که در گذشته برخی نمایندگان طرفدار دولت را به طعنه، وکیل‌الدوله می‌نامیدند و آنها را سرزنش می‌کردند، امروز خودشان برای اینکه رأی بیاورند به وکیل‌الدوله شدن افتخار می‌کنند و دخالت برخی مسئولان دولتی در انتخابات، این روند را تشدید می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه عزم همه اصولگرایان برای ادامه وحدت تا انتخابات بعدی جزم شده است، اظهار داشت: اصولگرایان در مرحله دوم انتخابات بی تحرک نیستند، لیست اصولگرایان برای مرحله دوم انتخابات تغییرات جزئی داشته و با همان اصول و ساختار اولیه منتشر شده است.

حدادعادل گفت: عده‌‌ای تهران را برابر با کل ایران انگاشته‌اند؛ نگاه کنند و ببینند که در کل کشور در انتخابات مجلس چه اتفاقی افتاده است.

 

 

 

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین