مولاوردی در نشست هم‌اندیشی فراکسیون امید:

۱۸ نماینده زن نشان از اعتماد جامعه به صلاحیت زنان دارد

مولاوردی

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، انتخاب ۱۸ نماینده زن در مجلس دهم نشان‌دهنده اعتماد جامعه به صلاحیت زنان است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، مهر نوشت: شهیندخت مولاوردی بعد از ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی فراکسیون امید که در مسجد سلمان فارسی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، گفت: حضور پرشور زنان در ثبت نام دهمین دوره انتخابات مجلس نهضتی را به راه انداخت که نشان از توانایی، اعتماد به نفس و اعلام آمادگی برای اثرگذاری در مدیریت کشور بود.

وی با اشاره به افزایش دو برابری زنان از ۳ درصد به ۶ درصد در مجلس دهم افزود: تعداد نمایندگان زن در مجلس دهم از ۹ نماینده به ۱۸ نماینده رسید که نشان از اعتماد جامعه به صلاحیت زنان است.

معاون رئیس جمهور مدعی شد، مردم با رأی خود در این انتخابات نشان دادند که تخریب ها و تنش ها رضایت ندارند و به تندروی ها نه می گویند.

مولاوردی با بیان اینکه از ابتدای دولت یازدهم با بررسی وضعیت زنان و خانواده به تدوین اطلس وضعیت زنان و ترسیم نقشه آسیب‌های اجتماعی پرداختیم، اظهار داشت: در آستانه تدوین برنامه ششم توسعه توانستیم از بررسی های خود استفاده کافی را ببریم که امیدواریم در مجلس دهم آن را به تصویب برسانیم.

وی گفت: ما اخیرا یافته های یک پروژه را در هیات دولت ارائه کردیم که طبق این پروژه در ۸ مرکز استان کشور با جامعه آماری ۲ هزار و ۹۰ نفر توانستیم به یک جمع بندی از مطالبات زنان ایران برسیم که تبعیض و نابرابری و همچنین موضوع اقتصاد زنان عمده‌ترین مشکل این قشر را در ایران شکل می دهد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور افزود: ۲۹ درصد زنان توانمندی اقتصادی و افزایش درآمد را در اولویت انتظار خود از مجلس و دولت قرار دادند.

مولاوردی تاکید کرد: مجلس در ارائه طرح های پیشنهادی جدید و پیگیری آنها می تواند در همکاری با دولت برای تحقق این مطالبات نقش جدی داشته باشد. هماهنگی و همگرایی مجلس با سایر قوا بدون درگیری و تنش می تواند به احقاق حقوق زنان و پایداری خانواده منجر شود.

وی ادامه داد: در دو سال فعالیت دولت یازدهم مسیری در همکاری بین دولت و مجلس وجود داشته است.

معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور در ادامه با ارائه این پیشنهاد که فراکسیون زنان مجلس عنوان خود را به فراکسیون امور زنان و خانواده تغییر دهد، خاطرنشان کرد: باید بتوانیم از ظرفیت روحانیون و آقایان در این فراکسیون استفاده کنیم.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین