مدیرکل بهزیستی استان تهران خبر داد

رشد ۲ درصدی طلاق نسبت به ازدواج در تهران

ازدواج و طلاق

مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به شرایط نامطلوب طلاق و اعتیاد در این استان، از رشد ۲ درصدی طلاق نسبت به ازدواج در تهران در هر سال خبر داد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: احمد دلبری عصر امروز در نشست مشترک شورای معاونان اداره کل بهزیستی استان تهران به میزبانی دماوند، با بیان اینکه شرایط طلاق و اعتیاد در استان تهران مطلوب نیست، گفت: رشد سالانه دو درصدی طلاق را در استان تهران نسبت به ازدواج شاهد هستیم و این موضوع توجه ویژه به آسیب‌های اجتماعی را نمایان می‌سازد.

مدیرکل بهزیستی استان تهران اظهار کرد: با توجه به مشکلاتی همچون اعتیاد، طلاق و وجود محله‌های ناکارآمد در استان تهران، به‌تبع آن، شهرستان دماوند نیز درگیر این مسائل است.

وی با بیان اینکه مهاجرت یکی از علل اصلی رشد مشکلات اجتماعی در شهرستان دماوند است، افزود: باید پیرامون مسائل و مشکلات اجتماعی برنامه‌ریزی داشته باشیم تا امور اجتماعی که در گذشته آن را نادیده گرفتیم و امروز وضع بدی را شاهد هستیم، دوچندان نشود.

دلبری گفت: استان تهران به لحاظ برخی شاخص‌ها بدترین وضع را در کشور دارد؛ وقتی به رشد اعتیاد و طلاق و در کنار آن آمارهای ازدواج نگاه می‌کنیم، شاهد شرایط مطلوبی نیستیم و این موضوع می‌طلبد که نوعی بازنگری در برنامه‌ها داشته باشیم.

مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به اینکه لازم است نگاه خاصی به بحث آسیب‌های اجتماعی داشته باشیم، تصریح کرد: جنس این آسیب‌ها از مسائل دیگر جامعه متفاوت است و باید در این بخش، به‌صورت تخصصی ورود پیدا کرد.

دلبری ادامه داد: اگر نتوانیم برنامه‌های تخصصی برای آسیب‌هایی که درگیر آن هستیم، داشته باشیم، روزبه‌روز وضع بدتری را در تهران شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به معضل طلاق در جامعه افزود: در استان تهران، به‌طور میانگین در هر سال دو درصد رشد طلاق را نسبت به ازدواج شاهد هستیم و این آسیب می‌طلبد تا برنامه‌ها، تحول‌گرایانه باشد و بر این اساس، به‌طور تخصصی در حوزه‌های اجتماعی ورود جدی پیدا کنیم.

مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: درصدد هستیم تا برنامه‌های پیش‌بینی‌شده را تخصصی کنیم و در دسترس قرار دهیم، به نحوی که برای همه به‌موقع قابل مشاهده و اجرا باشد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین