دکتر زاهدی اصل در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

پویاترین بخش هلال‌احمر داوطلبان هستند/ فرهنگ داوطلبی باید نهادینه شود

زاهدی اصل

عضو هیات علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تربیت مدرس معتقد است پویاترین بخش جمعیت هلال احمر داوطلبان هستند و هرچه خانه‌های داوطلب در مناطق مختلف فعال‌تر باشد هلال احمر پرتوان حرکت می‌کند.

محمد زاهدی اصل عضو هیات علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌و‌گو با خبرنگار «نسیم آنلاین» تاکید کرد: تمام اهداف جمعیت هلال احمر با حضور داوطلبان پرشور و فراگیری آموزش‌های امدادی و خدماتی تحقق می‌یابد.

وی، جذب حداکثری نیروی‌های داوطلب، ارایه آموزش‌های لازم و استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود را از مهم‌ترین اهداف جمعیت هلال احمر ذکر کرد.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: اگر قانون جمعیت هلال احمر را مطالعه کنید، متوجه می‌شوید قرار بر این است که جمعیت هلال احمر توسط همین داوطلبان اداره شود، به این صورت که داوطلبان به عضویت جمعیت هلال احمر در می‌آیند و ثبت نام می‌کنند و در مواقعی که جمعیت نیاز به نیروی انسانی دارد، اعلام نیاز می‌کند و این افراد داوطلبانه حتی اگر در اشتغال سازمانی هستند آن سازمان باید این افراد را برای انجام این کار مامور کند. به رغم نعمت‌های فراوانی که در کشور ما وجود دارد باید توجه داشته باشیم که کشور ما در معرض بسیاری از آسیب‌های طبیعی مثل سیل و زلزله نیز قرار دارد.

وی در خاتمه خاطر نشان کرد: از آنجا که کشور ما به شدت در معرض حوادث طبیعی قرار دارد باید حمایت از کار داوطلبی در دستور کار همه ارگان‌ها و نهاد‌ها باشد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین